کد خبر: 777831 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

یک کارشناس هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوا در کشور گفت: از امروز تا عصر روز پنجشنبه وزش باد و گرد و غبار موجب کاهش کیفیت هوا در جنوب استان تهران و مناطق مرکزی کشور خواهد شد.

احمدی (کارشناس هواشناسی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت آب و هوا گفت: در ۵ روز آینده با توجه به پایداری و ماندگاری نسبی توده هوای گرم در اغب بخش‌های کشور بارش قابل ملاحظه‌ای وجود ندارد.

وی ادامه داد: در عصر روز پنجشنبه و جمعه در استان آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی و برخی نقاط اردبیل بارش پراکنده باران و رعد و برق پیش‌بینی شده است.

این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: از امروز تا روز پنجشنبه نیز وزش بادهای شدید به ویژه در مناطق شرق و جنوب شرق به ویژه در زابل ادامه دارد و خیزش گرد و غبار و کاهش دید در این مدت پیش‌بینی می‌شود. همچنین در این مدت در ساعات عصرگاهی در جنوب سمنان، شمال و شرق اصفهان، جنوب استان تهران،‌ شمال استان یزد و قم وزش باد و گرد وغبار موجب کاهش کیفیت هوا در این مناطق می‌شود.

احمدی خاطرنشان کرد: از عصر روز چهارشنبه و طی روز پنجشنبه با توجه به سرعت وزش باد در کشور عراق برای جنوب غرب کشور پدیده گرد و غبار را پیش‌بینی کردیم که بیشتر در استان خوزستان مشاهده می‌شود.

وی درباره هوای تهران نیز گفت: هوای تهران امروز صاف و در ساعات عصرگاهی وزش ملایم باد پیش‌بینی شده است. همچنین بیشینه دما در تهران ۳۹ درجه است.

احمدی افزایش دما کارشناس هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر