کد خبر: 777514 A

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از به کارگیری پزشکان نیروهای مسلح و پزشکان مورد اعتماد در معاینه اولیه مشمولان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار رحمان علیدوست اظهار داشت: براساس ماده ۴۱ قانون خدمت وظیفه عمومی، کلیه مشمولان وظیفه باید قبل از اعزام به خدمت توسط یکی از پزشکان نیروهای مسلح یا پزشکان مورد اعتماد معاینه و سلامت جسمی و روانی آنان تایید شود.

وی ادامه داد: در راستای بهینه سازی موضوع معاینه اولیه مشمولان خدمت سربازی، یک هزار و ۱۰۰ پزشک معتمد از بین پزشکان نیروهای مسلح و پزشکان مورد اعتماد در سطح کشور با سازمان وظیفه عمومی ناجا قرارداد همکاری دارند.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در خصوص انتخاب پزشکان نیروهای مسلح در معاینه اولیه مشمولان گفت: پزشکان نیروهای مسلح به لحاظ موقعیت شغلی خود به آیین نامه معافیت های پزشکی تسلط داشته و دسترسی وظیفه عمومی به این افراد بیشتر است بنابراین در اولویت هستند.

وی عنوان کرد: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به مشمولان، ارتباط دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) با پزشکان معاین اولیه در سراسر کشور به صورت الکترونیکی و سیستمی برقرار شده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: مشمولان پس از تکمیل فرم خود اظهاری در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰)، به پزشک معاینی که به محل سکونت فرد نزدیک است معرفی و در صورت تایید سلامت، مشمول برای اعزام به خدمت معرفی و همچنین در صورت عدم تایید سلامت به شورای پزشکی معرفی می شود.

سردار علیدوست خاطرنشان کرد: در صورتی که مشمول به نظر پزشک معاین اولیه اعتراض داشته باشد، طبق برگ خود اظهاری، درخواست وی در شورای پزشکی وظیفه عمومی بررسی می‌شود.

معاون مشمولان و امور معافيت هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر