کد خبر: 777455 A

یوسف مزارعی خبر داد:

معاون امور اجتماعی و فرهنگی از تهیه و نصب سطل‌های ویژه جمع‌آوری فیلترهای سیگار از مواد بازیافتی در بوستان سلامت منطقه 2 خبر داد.

به گزارش ایلنا، یوسف مزارعی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲ با اشاره به اینکه هدف از انجام این کار فرهنگ سازی برای استعمال دخانیات و مدیریت پسماند ناشی از آن و حفاظت از محیط زیست است گفت: در فیلتر باقیمانده از سیگارهای دود شده، مواد سمی و فلزات سنگین خطرناک دیگری چون نیکوتین ،سرب،مس و کروم هم وجود دارد که در یک بسته متشکل از 12 هزار الیاف پلاستیکی در هم تنیده مانند استات سلولز و تجزیه ناپذیر چا سازی شده اند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 2 با بیان اینکه فیلتر های سیگار و دیگر زباله های ناشی از تنباکو سهم عمده ای از زباله های سراسر جهان را به خود اختصاص داده اند افزود: فیلتر سیگارهایی که در فضای باز بر زمین انداخته می شوند به مرور زمان تجزیه می شوند و سموم آن در سطح فضا پراکنده می شود و با استنشاق این سموم آسیب های جدی به ریه ها وارد می شود همچنین این سموم پس از بارندگی از فیلتر به خاک منتقل شده و باعث آلودگی خاک و آسیب های جدی به گیاهان می‌شود.

مزارعی  در ادامه گفت: مردم باید از عوارض ناشی از رها کردن فیلتر های سیگار و تاثیر آن بر محیط زندگی و طبیعت آگاه شوند. و با استفاده از سطل های ویژه فیلتر سیگار در بوستان ها و معابر عمومی در حفظ سلامت و محیط زیست خود تاثیر گذار باشند.

سطل های مخصوص جمع آوری فیلتر های سیگار از مواد بازیافتی تهیه شده اند و با دو هدف استفاده بهینه از مواد دور ریختنی در حفاظت از محیط زیست شهروندان و داشتن شهری بدون آلودگی های زیست محیطی  در بوستان سلامت منطقه 2 نصب شده اند.

زباله فیلتر سیگار بوستان سلامت یوسف مزارعی معاون امور اجتماعی و فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر