کد خبر: 776967 A

فرمانده پلیس راه آهن کشور از کشف ۴۲ کیلو و ۲۴۰ گرم تریاک از داخل باک بنزین خودروی سمند ارسالی با قطار زاهدان تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ حشمت‌اله ملکی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در راستای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ که شبکه حمل و نقل ریلی را به عنوان وسیله جابه جایی موادمخدر انتخاب می کنند، ماموران دایره مبارزه با مواد مخدر پلیس راه آهن جنوب شرق حین کنترل و بازرسی از خودروهای ارسالی با قطار زاهدان تهران در ایستگاه راه آهن زاهدان به یک دستگاه خودروی سمند مظنون شدند.

وی ادامه داد: در همین رابطه خودروی مذکور در حضور راننده با رعایت کلیه جوانب و موازین شرعی و حقوق شهروندی مورد بازرسی قرار گرفت که در بررسی صورت گرفته، ۴۲ کیلو و ۲۴۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک که به طرز بسیار ماهرانه ای داخل بطری های پلاستیکی در باک بنزین خودرو جاساز شده بود، کشف و ضبط شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در این رابطه ضمن انتقال خودرو به پارکینگ، متهم به همراه مواد مخدر کشف شده تحویل پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان شد.

به گزارش سایت پلیس، سرهنگ ملکی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر در حوزه ریلی راه آهن با سایر پلیس ها متفاوت است، عنوان کرد: مأموران پلیس راه آهن کشور موادمخدر مکشوفه را که با مهارت بالایی در وسایل همراه مسافران و داخل قطارهای مسافری جاسازی می شود، کشف می کنند و این امر موجب ناامن شدن شبکه حمل و نقل ریلی برای سوداگران مرگ شده است.

فرمانده پلیس راه آهن کشور به مسافرانی که قطار را به عنوان وسیله سفر خود انتخاب می کنند، توصیه کرد: از جابه جایی بسته های افراد ناشناس خودداری کنند پلیس راه آهن در صورت کشف هرگونه اشیاء ممنوعه و غیرمجاز برابر مقررات با فرد حمل کننده برخورد قانونی می کند.

فرمانده پلیس راه‌اهن کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر