کد خبر: 776852 A

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا از متلاشی شدن یک باند کلاهبرداری 900 میلیون ریالی خبر داد و گفت: ترفند متهمان راه اندازی کانال های تلگرامی در قالب فروش سوالات کنکور و امتحانات نهایی بود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ مصطفی نوروزی با اشاره به اینکه  آمار بازدید از سایت‌ها و صفحات مشاوره درسی، دانلود سؤالات کنکور، مشاوره روانشناسی و... در این روز‌ها روندی رو به افزایش دارد، اظهار داشت: در چنین شرایطی یکی از شگردهای افراد سود‌جو، طراحی صفحات و درگاه‌های بانکی جعلی به نام "فیشینگ" می‌باشد که با ترفند فروش سوالات امتحان نهایی و با در اختیار گرفتن اطلاعات بانکی دانش‌آموزان، اقدام به برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های بانکی قربانیان می‌ کنند.

وی در ادامه از متلاشی شدن یک باند کلاهبرداری  با عنوان فروش سوالات امتحانی خبر داد و در تشریح جزئیات این خبر گفت: با پایش های به عمل آمده در استان های شمال غربی کشور مشخص شد افرادی با راه اندازی کانال های تلگرامی در قالب فروش سوالات کنکور و امتحانات نهایی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کنند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا بیان کرد: پس از تلاش گسترده ماموران پلیس و بررسی های فنی و تخصصی دو نفر در این رابطه شناسایی، دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ نوروزی اضافه کرد: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد متهمان با ترفند فروش سوالات کنکور و امتحانات نهایی بالغ بر 900  میلیون ریال از طعمه های خود کلاهبرداری کرده اند.

وی ضمن تاکید بر اینکه خرید و فروش سوالات امتحانی  قبل از برگزاری آزمون در فضای مجازی جرم بوده و پلیس فتا با عاملان آن برخورد قانونی خواهد داشت، به دانش آموزان توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب تبلیغات جذاب و اغوا کننده را نخورند، زیرا مجرمان با این شگرد طعمه های خود را به درگاه جعلی هدایت می کنند و یا سوالات امتحانی سال های گذشته را ارائه می دهند و در برخی موارد هم پس از دریافت پول به هیچ عنوان سوالی ارسال نمی کنند و این می طلبد خانواده‌های محترم آنها نیز همواره در فضای مجازی از فرزندان خود مراقبت نمایند و آگاهی‌های لازم را در این خصوص به آنها بدهند.

به گزارش سایت پلیس، وی  در پایان گفت: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

رییس مرکز مبارزه با جرائم ملی و سازمان یافته پلیس فتا سرهنگ مصطفی نوروزی خرید و فروش سوالات کنکور و امتحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر