کد خبر: 776345 A

نجاتیان گفت: 280 پرستار مناطق محروم کشور با حضور در دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در تهران، آموزش و توانمندسازی در 5 حیطه تخصصی مراقبت‌های پرستاری ویژه ICU، سوختگی، CCU، دیالیز و اورژانس را دریافت کردند.

به گزارش ایلنا، احمد نجاتیان با اعلام این خبر افزود: در سال 97 با هدف ارتقای دانش و توانمندی‌های پرستاران شاغل در مراکز درمانی مناطق محروم کشور با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی تعداد 280 پرستار شاغل در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور در دوره‌های تخصصی شرکت کردند.

وی با اشاره به توسعه بخش درمان در تمامی مناطق کشور و ایجاد بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی در شهرهایی که قبلا فقط خدمات سرپایی در آن انجام شده بود، گفت: خوشبختانه در طرح تحول سلامت به توسعه خدمات در مناطق محروم توجه ویژه‌ای شد هاست و با ساخت و تجهیز بیمارستان‌ها و تامین پزشکان متخصص، خدمات تخصصی در این شهرها به مردم ارائه می‌شود که گام مهمی در ارتقای دسترسی آحاد مردم به خدمات سلامت دارد. 

مدیرکل دفتر توانمند سازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: در همین زمینه با توجه به اهمیت مراقبت‌های پرستاری، برنامه آموزش و توانمندسازی پرستاران شاغل در این شهرها را در دستور کار قرار گرفته و با همکاری بسیار خوب دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در تهران که دارای بخش های تخصصی و فوق تخصصی و اعضای هیات علمی و پرستاران با تجربه هستند، این آموزش‌ها در پنج حیطه تخصصی مراقبت های پرستاری ویژه ICU،سوختگی،CCU ، دیالیز و اورژانس ارائه شده است.

نجاتیان، پرستاران شرکت کننده را از استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام، خراسان جنوبی و رضوی، بوشهر، لرستان وکرمان اعلام کرد و گفت: بازخوردهای این دوره‌ها بسیار خوب بوده و بسیاری از این پرستاران بعد از تکمیل دوره‌ها در محیط کار خود منشا اثر بوده‌ا‌ند.

وی با اشاره به تداوم این برنامه گفت: بنا داریم امسال نیز این برنامه را ادامه دهیم ولی در حال نظرسنجی از دانشگاه‌ها برای اولویت‌های آموزشی و نحوه برگزاری دوره‌ها هستیم و ممکن است در این دوره برای برخی استان‌ها مدرس اعزام کنیم.

بیمارستان پرستار دانشگاه های علوم پزشکی سرمایه سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر