کد خبر: 776224 A

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: 50 هکتار از مزارع کشاورزان روستای "باسکله گرمه" شهرستان ایوان طعمه حریق شد.

به گزارش ایلنا، سردار "نورعلی یاری" اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره آتش سوزی در مزارع روستای باسکله گرمه از توابع شهرستان ایوان و تماس کشاورزان با فوریت های پلیسی 110، بلافاصله مأموران انتظامی به محل حادثه اعزام شدند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: با توجه به گسترش آتش سوزی در منطقه، مقدار تقریبی 30 هکتار از مزارع گندم و 20 هکتار از مزارع جو علی رغم تلاش اهالی محل، کشاورزان، نیروهای امدادی و انتظامی در آتش سوخت.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه آتش سوزی بدون خسارت جانی مهار شد، خاطرنشان کرد: با توجه به آتش سوزی 50 هکتار از مزارع کشاورزان، تحقیقات جهت مشخص شدن علل و عوامل بروز آتش سوزی در دستور کار پلیس است.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، سردار یاری در پایان به کشاورزان، عشایر و رانندگان توصیه کرد: با توجه به بارش های بی سابقه باران در سال گذشته و ابتدای سال جاری و پوشش گیاهی یکسان مراتع در منطقه و همچنین فصل برداشت مزارع که حاصل تلاش و دسترنج یک ساله کشاورزان است، نکات ایمنی در خصوص روشن کردن آتش و یا روشن کردن سیگار و پرت کردن فیلتر آن در حاشیه جاده ها را رعایت کرده که با کوچکترین اشتباهی مزارع و منابع طبیعی طعمه حریق می شود و مهار آن بسیار سخت است.

پوشش دستور کار پلیس سیگار کشاورزان استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر