کد خبر: 776175 A

از سوی دبیرخانه شورای عالی عتف صورت گرفت؛

بیش از ۹۳ درصد اعتراضات شرکت‌های دانش بنیان که اعتراض خود را در دبیرخانه شورای عالی عتف ثبت کرده بودند رسیدگی شده است.

به گزارش ایلنا، در راستای اجرای ماده (۷) قانون دانش‌بنیان و ماده ۳۰ آیین‌نامه اجرای آن وارزیابی، تایید صلاحیت شرکتها و موسسات دانش بنیان تعداد ۱۲۵ مورد اعتراض در دبیرخانه شورای عالی عتف ثبت شده است که از لحاظ موقعیت جغرافیایی بیش از ۵۴ مورد اعتراضات ثبت شده از استان تهران و بقیه اعتراضات از سایر استان‌ها است.

 بنا براین  گزارش در راستای اجرای ماده (۷) قانون دانش‌بنیان و ماده ۳۰ آیین‌نامه اجرای آن، تعداد یازده جلسه رسیدگی به اعتراضات شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان با حضور اعضای کارگروه رسیدگی به اعتراضات دبیرخانه شورای عالی عتف، نمایندگان دستگاه‌های مورد اعتراض و همچنین نمایندگان شرکت‌های معترض برگزار شده است.

شایان ذکر است، فرایند رسیدگی به اعتراضات در دبیرخانه شورای عالی عتف طبق شیوه نامه رسیدگی به اعتراضات شرکت ها و موسسات دانش بنیان که به تصویب کمیسیون دائمی شورای عالی عتف رسیده است، با ثبت اعتراض توسط شرکت معترض در سامانه رسیدگی به اعتراضات دبیرخانه و همچنین تکمیل کاربرگ رسیدگی به اعتراضات آغاز و در راستای ادعاهای ثبت شده در کاربرگ در صورت نیاز جهت تکمیل پرونده مستندات لازم از شرکت دریافت می‌شود. با بررسی اولیه کاربرگ توسط کارشناسان دبیرخانه و دستگاه مورد معترض اگر نتیجه حاصله مورد مطلوب شرکت معترض قرار نگیرد، در نهایت جلسه حضوری برای تشریح بیشتر مورد اعتراض توسط نمایندگان شرکت در دبیرخانه شورای عالی عتف برگزار می شود.

گفتنی است، از آغاز رسیدگی به اعتراضات تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری از ۱۲۵ مورد اعتراض در دبیرخانه شورای عالی عتف ثبت شده است که از این تعداد ۱۱۶ مورد بررسی و ابلاغ نهایی شده است و ۹ مورد در حال بررسی است که نتایج بررسی آنها نیز بزودی اعلام خواهد شد. از ۱۱۶ مورد بررسی شده تعداد ۴۶مورد (۳۷%)  عدم تکمیل مستندات درخواستی، تعداد ۲۴مورد(۱۹%) تایید، ۲۲مورد (۱۸%) رد، تعداد ۱۱مورد(۹%) ارزیابی مجدد، تعداد ۷مورد(۶%) عدم حضور در جلسه، ۳ مورد(۲%) ارائه مستندات، ۲مورد(۲%) عدم شمول بررسی و در نهایت ۱مورد(۱%) انصراف  نتیجع عملکرد رسیدگی به اعتراضات است.

همچنین از ۱۲۵ اعتراض ثبت شده ۱۰۳ مورد (۸۲%) مربوط به ارزیابی و تایید صلاحیت شرکت و موسسات دانش بنیان و تعداد ۲۲ مورد (۱۸%) مربوط به حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان است. استان تهران  با ۴۳ درصد نسبت به کل اعتراضات، بیشترین اعتراض ثبت شده شرکت های دانش بنیان را دارا می باشد.

شرکت ها و موسسات دانش بنیان می توانند با مراجعه به سایت دبیرخانه شورای عالی عتف به آدرس www.atf.gov.ir اعتراض خود را ثبت نمایند.

جهت  پیگیری با شماره تلفن ۸۶۰۸۵۰۵۹ داخلی ۱۴۰ تماس حاصل فرمایند.

 کلید واژه اعتراضات ثبت شده و درصد آن نسبت به کل اعتراضات در جدول ذیل آورده شده است.

 کلید واژه اعتراضات ثبت شده و درصد آن نسبت به کل اعتراضات در جدول ذیل آورده شده است.

نسبت به کل

تعداد

کلید واژه

نهاد یا سازمان مورد شکایت

شاخص

20%

25

در ارزیابی مجدد تایید نشده است ودرخواست تجدید ارزیابی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان)

خلاصه اعتراضات

8%

10

عدم کسب شرایط لازم و غیر حضوری رد شده است

1%

1

عدم تکمیل لیست بیمه

1%

1

عدم همکاری شرکت

15%

19

عدم تخصص کارگزار

16%

20

عدم دانش فنی، عدم پیچیدگی محصول، نبود سطح فناوری بالا

2%

2

گذشت بیش از 3 سال از تاسیس شرکت

4%

5

مقایسه با دیگر شرکت های تایید شده

2%

3

عدم فروش محصول

5%

6

عدم استفاده از معافیت های مالیاتی

7%

9

کالا جزو خدمات دانش بنیان نیست

2%

2

عدم اجازه سیستم برای بارگزاری سند

6%

7

نامشخص

2%

3

علت انحراف طرح و عدم تایید طرح/بروکراسی اداری

 صندوق نوآوری و شکوفایی

2%

2

درخواست های نامناسب (وثیقه ملکی)

7%

9

عدم دریافت کامل تسهیلات (مرحله دوم) و جذب سرمایه ی اولیه مناسب.

1%

1

قیمت های برآوردی در سایت گمرک پایین تر از مقدار واقعی.

گمرک جمهوری اسلامی ایران

100%

125

مجموع

شورای عالی عتف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر