کد خبر: 774078 A

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران از اجرای گشت مشترک این معاونت با دفتر محیط زیست شرکت آب منطقه ای تهران از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد رستگاری با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای طرح مقابله با آلودگی منابع آب تهران و همچنین تعیین وضعیت زیست محیطی تصفیه خانه ها، از ابتدای سال ۲۶ تصفیه خانه شهری و روستایی فعال  استان تهران مورد بازدید  کارشناسان و نمونه برداری از خروجی تصفیه خانه قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ۲۲ تصفیه خانه شهری و ۴ تصفیه خانه روستایی فعال در سطح استان در حال فعالیت می باشند، اظهار داشت: از این میان ۵ تصفیه خانه شهری و ۳ تصفیه خانه روستایی در حوضه آبریز آب شرب تهران واقع شده که به صورت ماهانه نمونه برداری و مابقی تصفیه خانه ها به صورت فصلی مورد پایش و نمونه برداری کارشناسان این معاونت قرار می گیرد.

رستگاری با اشاره به اینکه در صورت وجود مشکل در نحوه اجرای مدیریت فاضلاب و پسماند تصفیه خانه ها، پیگیری های لازم تا حصول نتیجه انجام خواهد شد، تصریح کرد: مهمترین هدف از تصفیه فاضلاب، اصلاح کیفیت آب  به نحوی است که مصرف فاضلاب تصفیه شده یا دفع فاضلاب به محیط زیست، بدون اشکال و بدون برهم زدن وضع اکوسیستم محیط دریافت کننده آن، امکان‌پذیر باشد.

محمدرستگاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر