کد خبر: 774054 A

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: طرح ارتقای ساختار سازمانی کلانتری ها و پاسگاه ها برای ارتقای بیشتر امنیت و آرامش و توان ارائه خدمات انتظامی مطلوب در دستور کار است.

به گزارش ایلنا  از پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد شرفی" در جلسه شورای عالی تحول کلانتری ها و پاسگاه ها با اشاره به لزوم تغییر در ساختار کلانتری ها و پاسگاه ها برای انجام خدمات رسانی بیشتر و مطلوب‌تر گفت: با توجه به رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) و سیاست‌های کلی نظام مبنی بر سامان‌بخشی، تقویت و ارتقای ساختار کلانتری ها و پاسگاه ها و پیشگیری و پایش ناهنجاری‌های عمومی ناشی از پدیده های اجتماعی در این بخش، تغییر ساختار و هدفمند کردن نوع ماموریت های کارکنان کلانتری ها و برون سپاری بخش اعظمی از ماموریت ها از اولویت های اساسی پلیس پیشگیری ناجا در این برهه زمانی است.

وی افزود: در حال حاضر در کشور جمعیت در حال افزایش است بنابراین می طلبد که کلانتری ها با ساختاری مناسب و با تعداد نیروی انسانی متناسب با نوع و حجم ماموریتی، نسبت به امدادرسانی و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان انجام وظیفه کنند که این امر مستلزم تقویت ساختاری در کلانتری ها و پاسگاه های برخی شهرستان ها و مناطق حاشیه نشین است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینکه در ارتقای ساختار سازمانی اولویت با رده های اجرایی است، عنوان کرد: باید با در نظر گرفتن کلیه جوانب، یگان هایی که دارای حساسیت بیشتری هستند و از اهمیت بالایی برخوردارند را از لحاظ ساختار سازمانی و تامین نیروی انسانی ساماندهی و ارتقاء داد.

وی با اشاره به افزایش ماموریت های سالانه پلیس پیشگیری و انتظارات مسئولان و مردم از نیروهای نظامی و انتظامی در برآورده کردن انتظارات و ارائه خدمات مطلوب اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد لزوم توجه ویژه به کلانتری ها و پاسگاه‌ها و تعبیر ایشان از این واحدهای انتظامی با عنوان سرانگشتان ناجا و همچنین ارتقای منزلت و معیشت کارکنان در این حوزه، یکی از اولویت های پلیس پیشگیری را در سال جاری تغییر ساختار این واحدها نسبت به گذشته و تامین نیروی انسانی مجرب برای رسیدن به هدف نهایی پلیس پیشگیری که همان کلانتری مطلوب است، دانست.

سردار شرفی افزود: در بحث ارتقای ساختار سازمانی نباید فقط کمیت را مد نظر قرار داد بلکه باید به ارتقای کیفیت نیروی انسانی از طریق آموزش مهارت های شغلی و تخصصی در راستای نیل به اهداف سازمان گام برداشت.

وی تصریح کرد: کلانتری ها و پاسگاه ها بیشترین سطح ارتباطی را در بدنه ناجا با اقشار مختلف دارند و اجابت خواسته شهروندان در سطح حداکثری، موجبات رضایت مردم و خشنودی پروردگار متعال است؛ پلیس پیشگیری تلاش می کند با مجاهدت و به کارگیری فناوری های نوین در راستای خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم از هیچ کوششی دریغ نکند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا یادآور شد: افزایش اقتدار و منزلت اجتماعی پلیس در گرو سازماندهی متناسب و جهت دهی درست ماموریت های سازمانی است و انجام صحیح ماموریت های این بخش با همکاری شهروندان امکان پذیر می شود و پلیس همواره در تلاش است بیشترین خدمات را با بازدهی بالا در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه در اختیار شهروندان قرار دهد.

امنیت و آرامش فناوری پلیس پیشگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر