کد خبر: 774007 A

در یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران شرح وظایف شورای راهبردی انتخابات شورایاری به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در یکصد و چهل و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران آئین نامه اجرایی انتخابات شورایاری ها مورد بررسی قرار گرفت.

یکی از پیشنهادات مورد بررسی در این جلسه مربوط به حذف شورای راهبردی بود که در جلسه گذشته توسط محمد سالاری مطرح شد، اما در نهایت به تصویب نرسید.

سالاری در این رابطه گفت: اگرچه امروز حذف شورای راهبردی رأی نیاورد اما پیشنهاد می کنم شرح وظایف آن به صورت شفاف بیان شود.

وی در ادامه افزود: شورای راهبردی متشکل از ۱۲ نهاد امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی است و نگران هستیم در صورت مشخص نبودن این وظایف میان تصمیم هیئت نظارت و اجرایی انتخابات شورایاری با شورای راهبردی مغایرت داشته باشیم.

در ادامه حسینی میلانی در پاسخ به سخنان سالاری گفت: شرح وظایف موجود است و دستورالعمل در ستاد شورایاری ها تهیه شده است اما الزام قانونی برای آن تعریف نشده است.

افشین حبیب زاده در تأیید صحبت های حسینی میلانی گفت: این گونه نیست که شورای راهبردی در راستای جلوگیری از مصوبات شورای شهر تصمیم گیری کند بلکه این شورا نهاد هماهنگ کننده و تسهیل کننده برای برگزاری انتخابات است تا انتخابات به خوبی برگزار شود.

محمد سالاری پس از شنیدن اظهارات مختلف و با وجود بیان توضیحات محمود میرلوحی قانع نشد و گفت چرا اینگونه برخورد می کنید؟ بهتر است وظایف شورای راهبردی به سمع و نظر همه اعضاء برسد. شورای پنجم می خواهد همه چیز را به مردم بگوید. نباید تصمیمات در اتاق دیگری باشد و این رویه درست نیست.

امانی نیز اظهار داشت: نقش شورای راهبردی چیست؟ به گونه ای نباشد که بعدها مشکل ساز شود. بهتر است نسبت به آن دقیق تر تصمیم گیری کنیم. با این شرایط امکان دارد صفر تا صد حریم خصوصی کاندیداها را رصد کند و ما نباید این رویه را ابداع کنیم.

در نهایت به پیشنهاد محسن هاشمی وظایف شورای راهبردی بر روی مانیتور صحن شورای شهر منتشر شد و وظایف آن توسط سید آرش میلانی قرائت شد.

بر این اساس تشکیل جلسه و هماهنگی با دستگاه های همکار در فرآیند برگزاری انتخابات و براساس برنامه زمان بندی تعیین شده، پشتیبانی فکری و عملیاتی از ستاد هماهنگی شورایاری ها، تشویق دستگاه ها و مراکز مختلف در مشارکت مختلف در زمینه برگزاری انتخابات و ارائه نظرات و سیاست های موثردر افزایش مشارکت شهروندان به عنوان شرح وظایف شورای راهبردی انتخابات شورایاری ها  به تصویب رسید.

انتخابات حریم خصوصی شورای شهر افشین حبیب زاده جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر