کد خبر: 773956 A

رئیس شورای شهر تهران در پایان یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورا، جزییات تعدیل عوارض ساختمانی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران ضمن تشریح جزئیات این جلسه گفت: در این جلسه یک فوریت تعدیل عوارض شهرسازی که در ۱۵ بهمن به تصویب رسید و در مصوبه ماده ۳ درخواست دادیم تعدیل نرخ عوارض با توجه به دفترچه معاملاتی دولت اقدام شود و نرخ نهایی را برای تصویب به شورا بیاورند.

وی در ادامه گفت: این عوارض باید در خرداد به شورا ارایه می شد و یک فوریت آن امروز به بحث و رای گذاشته شد و به تصویب رسید و به دلیل اهمیت موضوع و بلاتکلیف نماندن مردم، جزئیات آن در جلسه روز سه‌شنبه پس از بررسی پیشنهاد شهرداری در کمیسیون های معماری و شهرسازی و برنامه و بوجه به تصویب خواهد رسید.

هاشمی سپس به موضوع بررسی آیین نامه اجرایی انتخابات شورایاری ها اشاره کرد و افزود: پیشنهادات زیادی در صحن مطرح شد و با توجه به صحبت های مطرح شده برگزاری جلسات هم اندیشی برای اشراف به موضوع بیشتر خود را نشان می دهد. اگر از قبل بحث ها را انجام می دادیم و آماده تر بودیم بحث ها در صحن با دقت بیشتری انجام می شد.

وی درباره پیش بینی تعدیل عوارض گفت: پیش بینی ندارم و باید متن در کمیسیون ها بحث شود.نرخ ها از قبل تصویب شد و مبنای نرخ ها دفترچه قیمت گذاری املاک یعنی عدد p در مناطق است که آن را دولت تعیین می کند.

رئیس شورای شهر در ادامه افزود: نگران بودیم عددp دولت بالا باشد که همین گونه نیز شد و به دلیل تصویب بالای نرخ، ما نیز در تعیین نرخ افزایش داشتیم و در نتیجه نسبت به تعدیل آن اقدام شد. شهرداری به دلیل بالا بودن عدد اقدام کرد و به همین دلیل از واژه تعدیل استفاده شد تا حق افراد به ویژه در مناطق پایینی ضایع نشود.

وی درباره کسانی که عوارض را براساس عوارض قبلی پرداخت کرده اند نیز گفت: در آیین نامه نحوه برخورد با این افراد دیده شده است.

هاشمی در پاسخ به سوالی درباره توسعه خط ۷ مترو به نمایشگاه بین الملل سئول گفت: توسعه خط۷ در زمان مدیریت من در مترو مطرح بوده که طبق آن یک انشعاب به میدان کاج، یک انشعاب به شهرک آتی ساز و سپس به نمایشگاه بین المللی برسد و در صورتی که توانستیم در ولنجک نیز به ایستگاهی برسیم و بدین ترتیب هم در ولنجک، هم نمایشگاه بین المللی و هم شرق سعادت آباد از خط مترو برخوردار باشند.

رییس شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر