کد خبر: 773708 A

جلال ملکی خبرداد:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از نجات 15 نفر از اهالی یک ساختمان 12 واحدی که دچار حریق شده بود خبر داد وگفت: در جریان این عملیات یک آتش‌نشان نیز مصدوم شده است.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۱۵:۱۳ ظهر امروز یک مورد آتش‌سوزی در ساختمان مسکونی در شهرک وصال در خیابان نیلوفر ۲ به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهر تهران اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه سه ایستگاه با تجهیزات پشتیبانی شامل نردبان هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: آتش‌نشانان در زمان دو دقیقه به محل حادثه رسیدند و مشاهده می‌کنند در طبقه چهارم یک ساختمان ۶ طبقه ۱۲ واحدی مسکونی حریق اتفاق افتاده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه این واحد ۹۰ متری به طور کامل شعله‌ور بود، تصریح کرد: آتش به بخش‌های بالایی نیز سرایت کرده و دود بسیار غلیظی همه طبقات را فراگرفته بود به طوری که دود از پنجره‌ها بیرون زده بود.

ملکی خاطرنشان کرد: اطلاعات اولیه حاکی از این بود که افرادی در این ساختمان محبوس شده‌اند. آتش‌نشانان بلافاصله با تجهیزات کامل به طبقات بالایی رفته و همزمان با خاموش کردن آتش با دستگا‌ه‌های تنفسی مشغول خارج کردن افرادی شدند که در راه‌پله‌ها و راهروها گرفتار شده بودند. آتش‌نشانان همه این افراد را که شامل ۱۵ خانم، آقا و کودکان بودند خارج کردند.

وی ادامه داد: خوشبختانه این افراد از نظر فیزیکی دچار مشکل نشده بودند اما دچار دود گرفتگی شده و تحویل عوامل اورژانس شدند. همچنین یک آتش‌نشان نیز دچار مصدومیت شد که به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: باعملیات به موقع  از گسترش آتش‌ جلوگیری شد و آتش‌نشانان در حال حاضر مشغول لکه‌گیری و تخلیه دود هستند.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر