کد خبر: 773577 A

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر درخواست کرد؛

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خطاب به زائران حج گفت: سعی کنید ارز کمتری در حج خرج کنید تا یاری‌رسان کشور باشید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در «همایش تیم های بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر» ضمن اشاره به اهمیت حج گفت: در جمعی سخن می گوییم که در آستانه یک سفر الهی هستند، سفری به دور از شائبه های مادی و نفسانی و سفری تا پای عشق.این سفر با تمام سفرهای دیگر ذاتا متفاوت است و سفری بسوی خدا و پاک شدن از همه آلودگی های نفسانی است. سفری عظیم و بزرگ است.شاید بسیاری بارها به این سفر رفته باشد ولی باز جا دارد تا به عمق آن پی ببریم.

وی گفت: سفر به حج را جمهوری اسلامی ایران طوری برنامه ریزی کرده است که تمام اقشار بتوانند در آن شرکت کنند و نه فقط اقشار ثروتمند. این یک الگوی مدیریت و نمونه است و بزرگترین خدمتی است که به مومنان این سرزمین شده است.

نماینده ولی فقیه، در رابطه با شرایط خاص حج امسال با توجه به شرایط اقتصادی گفت: الان جنگ اقتصادی است و با وجود مشکلاتی که پدید آوردند، حج تعطیل نشده است. برادران و خواهران که به حج می روید در شرایط خاصی به سر می بریم پس سعی کنید ارز کمتر خرج شود. سعی کنید سوغات را از داخل بخرید تا به رفع مشکلات کشور یاری برسانید.

همچنین محمد تقی حلی ساز، رییس مرکز پزشکی حج و زیارت ضمن تبریک شروع دوباره مراسم حج گفت: حج نیاز به هماهنگی بسیار زیاد دارد و در این راستا  16 سازمان در هماهنگی باهم هستند.

وی با اشاره به اینکه همه نهادها و افراد با اشتیاق قلبی در حج حاضر خواهند شد، گفت: خداوند این برکات را از ما نگیرد؛ پزشکان بدون هیچ چشم داشتی و به طور داوطلبانه حضور بهم می‌رسانند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر