کد خبر: 773193 A

معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد؛

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسیج ملی کنترل فشار خون را اولین کمپین اجرا شده دیجیتال درکشور خواند و آن را از این جهت بی سابقه اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا رئیسی در اولین مجمع سراسری کارگروه های تخصصی مشاوران مرکز مدیریت شبکه گفت: سایر ویژگی های این بسیج ایجاد هماهنگی کامل در سراسر کشور، استفاده از توان سایر بخش ها و نهادهاست. 

وی ادامه داد: روند کار در این بسیج ملی تاکنون به خوبی پیش رفته و هر لحظه این بسیج مانیتورینگ می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: اطلاعاتی که از مراکز بهداشتی، درمانی و پایگاه ها می رسند بسیار مفیدند ولی اطلاعات ایستگاه ها از این جهت که بیماران جدید فشار خون را معرفی می کند، نشان می دهد چه افرادی تاکنون به مراکز ما مراجعه نکرده اند، بسیار ارزشمند است، زیرا این افراد تاکنون به سطوح ۲ و۳ فقط مراجعه می کردند و تحت کنترل شبکه بهداشت نبودند.

وی تصریح کرد: روز اول آغاز طرح ۱۱۰ هزار ثبت فشار خون در ایستگاه ها داشتیم که کم کم به ۱۵۰ هزار نفر رسید و بعد ۲۷۰ هزار نفر ثبتی داشتیم.

رئیسی با اشاره به اینکه نیمه اول مهر ماه نتایج بسیج ملی را اعلام خواهیم کرد، گفت: یکی از مشکلات ما در حوزه SDH مشارکت طلبی دستگاه ها بود که با رصد این بسیج ملی بهتر می توان مشکلات و راهکار در این زمینه پیدا کرد.

به گزارش وبدا وی افزود: در ۲۳ روز مانده از بسیج ملی کنترل فشار خون پیش بینی می کنیم ۱۷ تا ۱۸ میلیون ثبتی داشته باشیم.

بسیج فشار خون مشکلات وزارت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر