کد خبر: 772180 A

معاوت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: جشنواره هنرهای دیجیتال با همکاری وزارت علوم، دانشگاه هنر و سازمان اجتماعی وزارت کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری جشنواره ملی هنرهای دیجیتال با حضور غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، سید حسن سلطانی رییس دانشگاه هنر و دبیر جشواره ملی هنرهای دیجیتال ظهر امروز در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

غفاری در این نشست اظهار کرد: جشنواره هنرهای دیجیتال با همکاری وزارت علوم، دانشگاه هنر و سازمان اجتماعی وزارت کشور برگزار خواهد شد. در این جشنواره هدف اصلی  پرداختن به موضوعات اجتماعی است که می توان با نگاه‌های متعدد و از دریچه‌های مختلف به آن ورود کرد.

غفاری با بیان اینکه مسائل و آسیب‌های اجتماعی باید بر اساس نگاه‌های علمی باشد گفت:  مسائل اجتماعی چند بعدی است که نیاز به یک نگاه عالمانه دارد. این جشنواره پیوند دانشگاه هنر و دستگاه  سیاستگذار وزارت کشور را به خوبی نشان می‌دهد. از این رو این ارتباط را باید حرمت نهاد و وزارتخانه در این راستا تلاش می‌کند اینگونه ارتباطات را حفظ و گسترش دهد.

معاوت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: در این راستا ظرفیت‌های مجامع علمی به میدان می‌آیند تا برای حفظ ارتباط بین دانشگاه و دستگاه‌های سیاستگذار تلاش کنند.

غفاری افزود: در واقع ارتباطات  بین دستگاهی توانست منجر به برگزاری این جشنواره شود. از طرفی مجموعه وزارت علوم و دانشگاه‌ها باید با یکدیگر همکاری کنند تا در بخش اجتماعی، فرهنگی و سیاسی توسعه یابیم. فرایند کار تقویت محتوای مربوط به این حوزه است و بهره گیری از آن در مسائل اجتماعی  که بحث آسیب اجتماعی یکی از آنهاست، عملا اگر خواسته باشیم فعالیت اثرگذاری داشته باشیم، نیازمند وجود چند رشته در این زمینه هستیم.کار موفق باید بتواند مجموعه‌ها را کنار هم جمع کند و نیازمند پشتکار است. به حدی کار هنر اهمیت دارد که دستگاه سیاستگذار هم به این نتیجه رسیده با دانشگاه هنر باید کار کند.

در ادامه این نشست سید حسن سلطانی (رئیس دانشگاه هنر) توضیح داد: فناوری در عرصه هنر اهمیتی بالایی دارد. لذا بهتر است، در عرصه هنر از فناوری‌ها استفاده کرد. باید از جهت آموزشی و فناوری در آن کار کنیم و قطعا تعاملات معاونت اجتماعی در دانشگاه می‌تواند، مفید باشد و باعث حرکت به سمت علمی پژوهشی خواهد شد.

سلطانی در پایان توضیح داد: جشنواره ملی هنر‌های دیجیتال از ۲۵ تا ۲۹ خردادماه برگزار خواهد شد که شامل انواع پنل‌هاست؛ مجموعه آثاری که بعد از فراخوان ارسال شده هزار و ۶۲۴ اثر است که هزار و ۱۰۳ مورد آثار فرهنگی است و در بخش اجتماعی ۵۲۱ آثار بوده و ۸۲۰ نفر از آن‌ها مشارکت داشتند.

فرهنگی و اجتماعی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم وزارت کشور هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر