کد خبر: 772148 A

هاشمی:

رئیس شورای شهر تهران درباره زمان برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: بعید می‌دانم این انتخابات در 31 خرداو ماه برگزار شود و به نظر می‌رسد این انتخابات با یک ماه تأخیر انجام شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی پس از جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع ذی‌حساب اظهار داشت: برخی از اعضای شورای شهر معتقدند مدیرکل مالی و ذی‌حساب باید دو فرد متفاوت باشند تا نظارت بهتری انجام گیرد. اما پس از تبادل نظر در نهایت ذی‌حساب معرفی شده توسط شهردار رأی آورد.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه گفت: موضوع بعدی  آیبن نامه برگزاری انتخابات شورایاری‌ها بود که در جلسه امروز مورد بحث قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید. همچنین در این باره 12 پیشنهاد به هیأت رئیسه رسید که سه مورد آن امروز بررسی و بقیه موارد به یکشنبه هفته آینده بررسی آن موکول شد.

هاشمی با بیان این نکته که بعید می‌دانیم در تاریخ 31 خرداد ماه بتوان انتخابات شورایاری‌ها را برگزار کرد، افزود: تاریخ جدید در هیأت رئیسه مطرح و انتخاب خواهد شد و به نظر می‌رسد این تاریخ به یک ماه دیگر موکول شود.

وی در پاسخ به اینکه محمود میرلوحی در جلسه امروز اعلام کرد برخی قصد دارند انتخابات شورایاری‌ها به بعد از انتخابات مجلس موکول شود، گفت: به نظرم نظر ایشان افراطی بوده و درست نیست.

هاشمی در مورد طرح جدید ترافیک و اجرای آن از ابتدای تابستان در پایتخت نیز تصریح کرد:‌ از اول تیر ماه طرح زوج و فرد به صورت کامل حذف می‌شود و طرح جدید به صورت شناور اجرا می شود و رانندگان اجازه دارند 20 روز را به صورت رایگان در هر فصل تردد کنند. به نظر این طرح به رانندگان اجازه می‌دهد که بتوانند روزهای تردد خود را انتخاب کنند و اگر نتوانستند استفاده کنند آن را ذخیره داشته باشند.

و در ادام افزود:با اجرای این طرح سعی شده که کنترل آلودگی هوا بیشتر باشد و البته طرح نیز مصوبه شورای عالی ترافیک است.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا نمایشگاه الکامپ قرار است تیر ماه در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شود، در حالی که پیش از این اعلام کرده بودید نمایشگاه‌های پر مخاطب نباید در شهر برگزار شود، اظهار داشت: در جنگ اقتصادی قرار داریم و بر اساس بررسی‌هایی که انجام گرفته این نمایشگاه دیگر پرمخاطب نبوده و تعداد شرکت‌کنندگان خارجی و حتی داخلی کمتر شده است.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که چرا نمایشگاه‌ها در شهر آفتاب برگزار نمی‌شوند، گفت: اگر ترافیک  نمایشگاه برای مردم مشکل ایجاد می‌کرد آن را به محل شهر آفتاب منتقل می‌کردیم، اما تاکنون گزارش ویژه‌ای در این زمینه به من داده نشده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که گفت آیا این مسئله نوش‌دارو پس از مرگ سهراب نیست گفت: البته این موضوع فرضیه‌ای بود که واقعیت نداشته است.

در ادامه یکی از خبرنگاران خطاب به هاشمی گفت: آیا این مسئله همانند آن شوخی شما مردانه است و هاشمی در پاسخ گفت همه شوخی‌های من جدی است ولی آن شوخی مردانه را جدی‌تر از همه گرفتند.

انتخابات انتخابات مجلس ترافیک شورای شهر تهران مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر