کد خبر: 772101 A

در جریان صد و چهل و هفتمین جلسه علنی شورای شهر و با رای اعضای شورا ذیحساب ۲ شهرداری تهران انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران انتخاب ذی حساب 2 شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدا مجید فراهانی طی سخنانی در خصوص معرفی ذیحساب ۲ گفت: ثبت نظارت مالی مهم ترین کاری است که انجام می دهیم و این نظارت توسط سه بخش مهم نظارت قبل از خرج، حین خرج، پس از خرج در شهرداری، مناطق، واحد ها و سازمان های وابسته صورت می‌گیرد.

شهرداری با اشاره به اینکه شهرداران مناطق به عنوان قائم مقامان ذیحساب ۱ هستند، گفت: قائم مقامان ذیحساب ۲، در مناطق، سازمان ها و شرکت ها مستقر هستند که شرایط خاصی دارند.

محمد سالاری نیز در سخنانی گفت: متأسفانه با وجود اینکه تأکید می شود، ذی‌حساب نباید کارمند یا یکی از مدیران شهرداری باشد، اما شاهد آن هستیم که حتی در انتخاب ذی حساب سال جاری نیز فردی به عنوان ذی حساب انتخاب می شود که کارمند و مدیر شهرداری است. تا چه زمانی قرار است بگوییم ذی حساب زیرمجموعه شورا باشد اما برای آن تصمیمی گرفته نشود. بهتر است امروز این لایحه را به شهرداری بازگشت دهیم و در زمان مناسب نسبت به اصلاح این مسئله اقدام کنیم.

مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران نیز گفت: دغدغه ای که آقای سالاری به آن اشاره کرد در شورای عالی استان در قالب تشکیل دیوان محاسبات شهری در حال پیگیری بوده و در این باره نیز چندین جلسه برگزار شده است، حتی با دیوان محاسبات کشوری نیز جلساتی داشتیم. اینکه تشکیل این دیوان سه ماه یا شش ماه یا تا پایان این دوره به طول بیانجامد مشخص نیست اما ما به دنبال این هستیم که استقلال ذی حساب از مجموعه شهرداری عملیاتی شود و زیرمجموعه شورای شهر شود.

محسن هاشمی در پایان برای جمع بندی این اظهارنظرات گفت: با توجه به اینکه کار شهرداری نمی‌شود لنگ بماند، پیشنهاد می‌کنم اعضا نسبت به لایحه تصمیم گیری کنند. در نتیجه با رای اعضای شورای شهر تهران، آقای محمد زارعلی به عنوان ذیحساب ۲ شهرداری با ۱۳ رای موافق انتخاب شد.

استقلال شورای شهر شهرداری شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر