کد خبر: 772068 A

عضو شورای شهر تهران نسبت به حضور برخی مدیران دو شغله در شهرداری تهران هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت نظری، در یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران، با اشاره به مراسم رونمایی از گذر صنایع دستی که روز گذشته برگزار شد، گفت: روز گذشته، روز جهانی صنایع دستی بود و در همین راستا نیز از تابلو گذر صنایع دستی در خیابان نجات الهی رونمایی شد. لازم می‌دانم از این اقدام تشکر و در عین حال از مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز شهرداری تهران می‌خواهم که به رونمایی از یک تابلو در شهر بسنده نکرده و از صنایع دستی هنرمندان تهرانی که متأسفانه در سایه شلوغی و ازدحام ناشی از پایتخت بودن، کمتر مورد توجه قرار گرفته است، حمایت بیشتری انجام دهند.

وی در ادامه با طرح دو پرسش افزود: تاکنون چقدر در فضاهای شهری به معرفی صنایع دستی کشورمان پرداخته شده است. می‌توان با کمک سازمان زیباسازی اقدام به معرفی و المان سازی از صنایع دستی و اکران و نصب آن در نقاط مختلف شهر کرد. از سوی دیگر در اتفاق خوب دیروز به نام گذر صنایع دستی، چه تحولی در آن معبر نسبت به هفته قبل رخ داده است. به نظر می‌رسد باید اقدام خوب روز گذشته تکمیل شده و زیرساخت‌های لازم از جمله پیاده‌راه سازی خیلی زود فراهم شود.

نظری در ادامه تذکر خود به مدیران دو شغله در شهرداری تهران، اشاره کرد و گفت: همان‌طور که می‌دانید برابر اصل ۱۴۱ قانون اساسی و نیز نص صریح قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، نمی‌توان در هیچ مجموعه عمومی، از جمله شهرداری تهران به صورت همزمان دارای بیش از یک پست و سمت بود. اما متأسفانه متوجه شدم که به رغم صراحت قانون، تعدادی انگشت شمار از مدیران در شهرداری دارای دو پست سازمانی هستند.

نظری خاطرنشان کرد: گرچه این اقدام برخلاف قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل بوده و تخلف محسوب می‌شود، اما حتی اگر قانونی نیز در این زمینه وجود نداشت، مگر در میان جوانان متخصص و متعهد فردی یافت نمی‌شود که برخی از افراد همزمان به دو پست منصوب شده‌اند.

وی با اخطار به این مدیران تاکید کرد: به این دسته از مدیران که اسامی شان موقتا نزد بنده محفوظ خواهد ماند و همین‌طور به معاون توسعه منابع انسانی اخطار می‌کنم هرچه زودتر نسبت به تعیین تکلیف پست‌های مازاد اقدام کرده و مدیران دو شغله از یکی از پست‌های مدیریتی خود استعفا دهند. در غیر این صورت مجبور به اعلام اسامی آنان خواهم شد. هرچند همین الان در سامانه مدیران، نام آنها برای عموم مردم قابل مشاهده هست.

پایتخت شورای شهر تهران شهرداری شهرداری تهران جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر