کد خبر: 771957 A

سید جواد حسینی خبر داد:

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از خبر داد که طرح رتبه‌بندی فرهنگیان بزودی به صحن هیئت دولت می‌رود.

به گزارش ایلنا، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران گفت: یک‌سوم از مدارس ما حالت تخریبی دارند و تمام تلاشمان را می‌کنیم مدارس استاندارد برای دانش آموزان داشته باشیم. یک سوم مدارس ما را خیرین مدرسه‌ساز ساخته‌اند. تا اول مهر مدارس خشتی و گلی برچیده خواهد شد. اول مهر جشن نبود مدارس خشتی و گلی را خواهیم گرفت. کار اصلی مدیریت در نظام تعلیم و تربیت تحول متوازن سند تحول بنیادین است.

حسینی در ادامه گفت: بیش از ۴۴ درصد سند تحول مبتنی بر خرده نظام راهبری و مدیریت و بیش از بیست درصد آن مبتنی بر خرده نظام منابع انسانی است که جمع آن نشان می‌دهد ۶۴ درصد منابع تحقق سند تحول بنیادین مبتنی بر منابع انسانی است.  ارتقا مدیریت در نظام آموزش و پرورش و ارتقا مدیریت آموزشی و ارتقا منزلت و انگیزش معلمان از جمله مسائلی است که به آن اهتمام خواهیم ورزید.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان نیز گفت: رتبه‌بندی در قالب لایحه‌ای آماده و ارائه شد که مراحل خود را طی کرده و اکنون در کمیسیون اجتماعی است که بزودی به صحن هیئت دولت می‌رود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: دیروز در جلسه شورای اقتصادی نیز رئیس‌جمهور گفت که اعتبار بخش اول و دوم رتبه‌بندی تامین شده و آن را اجرایی خواهیم کرد. البته رتبه‌بندی اعتباری بیشتر می‌خواهد و ما تمام تلاش خود را معطوف خواهیم کرد زیرا معتقدیم یکی از عوامل افزایش انگیزه معلمان، اجرای رتبه‌بندی و سنجش صلاحیت‌های معلمی است. بطحایی و رئیس‌جمهور هم تاکید داشتند باید انجام شود.

وزارت آموزش و پرورش سید جواد حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر