کد خبر: 771647 A

فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد:

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: سال گذشته با تلاش ماموران مرزبانی از تردد 800 هزار نفر اتباع بیگانه غیرمجاز در مرزهای کل کشور ممانعت شد.

به گزارش ایلنا، سردار "قاسم رضایی" در حاشیه بازدید از یگان‌های مرزی هنگ ماکو در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون اقدامات موثری در خصوص تردد غیرمجاز در مرزهای کشور توسط مرزبانان انجام شده که امسال نیز این اقدامات به همان شدت و جدیت در مرزها ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه مقابله با ترددهای غیر مجاز در مرز از وظایف ذاتی مرزبانان است، عنوان کرد: سال گذشته با تلاش ماموران مرزبانی در سراسر کشور، از تردد بیش از 800 هزار نفر اتباع بیگانه غیرمجاز در مرزهای کل کشور ممانعت شد که 70 هزار نفر از این آمار مربوط به استان آذربایجان غربی بوده است.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: بعضاً به دنبال برخی فراخوان‌ها در اروپا، اتباع بیگانه تصمیم به مهاجرت می گیرند ما نیز به عنوان مرزبان هرگونه تردد غیر مجاز بدون پاسپورت و بدون برگه قانونی را تخلف و جرم دانسته و با آن ها برخورد می کنیم.

سردار رضایی با اشاره به هماهنگی‌های اطلاعاتی مرزبانان ایران و ترکیه ادامه داد: تعاملات بین دو کشور در راستای مقابله با قاچاق کالا، اسلحه و... همانند سال های گذشته به قوت خود پا برجاست.

به گزارش پایگاه خبری پلیس وی همچنین به فعالیت کولبران اشاره کرد و گفت: مشروعیت فعالیت کولبران مشخص است و قطعا این افراد مورد حمایت مرزبانان هستند اما آن دسته از افراد که به صورت نامحسوس کالاهای غیرمجاز را از مرزهای زمینی و دریایی جا به جا می‌کنند، نمی توانند خود را کولبر بنامند.

فرمانده مرزبانی ناجا در پایان تأکید کرد: رسانه‌ها و مسئولان باید در انتقال مفهوم صحیح "کولبری" به مردم توجه ویژه‌ای داشته باشند تا نقشه سودجویان محقق نشود.

آذربایجان غربی ایران و ترکیه مهاجرت اروپا قاچاق کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر