کد خبر: 771290 A

رئیس بیمارستان طرفه در گفت‌وگو با ایلنا:

سعید کریمی، فوق تخصص شبکیه و لیزر، عمل چشم با تعرفه دولتی در بیمارستان طرفه را یکی از ویژگی مهم این بیمارستان دانست و گفت: آخرین متد جراحی اصلاح عیوب انکساری چشم (برداشتن عینک) با مجهزترین دستگاه اگزایمر دنیا با تعرفه دولتی در بیمارستان طرفه انجام می‌شود.

رئیس بیمارستان طرفه، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، یکی دیگر از ویژگی‌های بیمارستان طرفه را درمان عیوب انکساری چشم توسط اساتید عنوان کرد و افزود: عمل لیزیک، لازک و یا PRK در مراکز خصوصی با هزینه بالا انجام می‌شود، همچنین در مراکز آموزشی نیز ممکن است این عمل توسط فراگیران صورت بگیرد. اما در بیمارستان طرفه تمام عمل‌های چشمی توسط اساتید و یا تحت نظر مستقیم اساتید انجام می‎شود.

3

وی با اشاره به اتاق‌های عمل‌ پیشرفته در این بیمارستان گفت: بیماری‌های شبکیه، آب سیاه، آب مروارید، اصلاح انحراف های چشمی، تنبلی چشم کودکان توسط بهترین دستگاه‌ها در حضور استادید و با تعرفه‌های دولتی در بیمارستان طرفه عمل می‌شود.

کریمی با اشاره به سابقه 80 ساله این بیمارستان گفت:‌ در این بیمارستان تمام تجهیزات و دستگاه‌ها در بخش چشم، به‌روز بوده و توسط کادر پزشکی مجرب صورت می‌گیرد.

رئیس بیمارستان طرفه، با اشاره به هزینه عمل لیزیک، لازک وPRK  در این بیمارستان گفت: با توجه به اینکه این عمل‌ها با تعرفه دولتی صورت می‌گیرد، هزینه‌های آن بین یک میلیون 800 تا دو میلیون 100 هزار تومان متغییر است.

عمل چشم

وی با بیان اینکه عمل‌های چشم در بیمارستان طرفه هم تراز با سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی صورت می‌گیرد، افزود: تعدد عمل در این بیمارستان، باعث شده تجربه دکترهای ایرانی در این زمینه از پزشکان خارجی هم بیشتر باشد.

فوق تخصص شبکیه و لیزر، یکی از شاخص‌ترین درمان‌ها در بیمارستان طرفه را عمل تومورهای چشمی عنوان کرد و افزود: تومورهای چشمی جزو بیماری‌هایی محسوب می شود که پزشکان بسیار کمی قادر به درمان این بیماری هستند . خوشبختانه کادر پزشکی متخصص این عمل را در بیمارستان طرفه انجام می‌دهد و هر روزه از سطح کشور برای درمان به این مرکز مراجعه می‌کنند.

22

رئیس بیمارستان طرفه، معتقد است که هیچ بیماری چشمی وجود ندارد که در این مرکز درمان نشود.

کریمی با بیان اینکه بیمارستان طرفه تک تخصصی نیست، افزود:  به دلیل مجاورت با ساختمان مجلس و حضور در منطقه پر تردد، اورژانس این بیمارستان عمومی بوده؛ اما بخش جداگانه‌ای با حضور پزشکان متخصص برای مشکلات اورژانسی چشم در نظر گرفته شده است.

وی از حضور 24 ساعته متخصصان چشم در اورژانس این بیمارستان خبر داد و افزود: برخی از بیماران که شبانه به اورژانس مراجعه می‌کند در صورت وضعیت اورژانسی بلافاصله توسط تیم پزشکی مجرب عمل‌ می‌شوند.

کریمی با اشاره به درمانگاه عصر این بیمارستان عنوان کرد:‌ به دلیل ازدحام مراجعه کنندگان در نوبت صبح از اساتید درخواست شده تا مراجعه کنندگان را در شیفت عصر نیز معاینه کنند. هموطنان می توانند حتی بدون دریافت نوبت از طریق تلفن و یا اینترنت برای معاینه در همان روز ویزیت شوند.

37

رئیس بیمارستان طرفه، تصریح کرد: در راستای مسئولیت اجتماعی، هر سال، یک روز را برای غربال گیری بیماری‌های چشمی در نظر گرفته می‌شود؛ زیرا بیماری‌های مانند آب سیاه، بیماری بدون علامت بوده و بیمار هنگامی متوجه می‌شود که بینایی خود را از دست داده است.

وی با اشاره به توریست سلامت در بیمارستان طرفه گفت: بسیاری از افراد از کشورهای عراق، آذربایجان، تاجیکستان، افغانستان، عمان، لبنان، پاکستان و... برای درمان به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

34

 

چشم اتاق عمل شبکیه آب سیاه بیمارستان طرفه لازک لیزیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر