کد خبر: 770823 A

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان این که روزانه چهار الی پنج هزار معتاد برای دریافت دارو و متادون به مراکز DIC در مناطق شوش، مولوی و هرندی مراجعه می‌کنند از کم‌کاری برخی دستگاه‌ها برای پاکسازی این مناطق انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی در جمع خبرنگاران گفت: طرح تکمیل اقدامات پلیس در مناطق شوش، مولوی و هرندی با جدیت در حال انجام است و تاکنون 115 منزل پلمپ شده‌اند و هر منزلی که پلمپ می‌شود آب، گاز و برق آن نیز قطع می‌شود.

وی با بیان این که سه الی چهار نفر توانسته‌اند مجوز بازگشایی چند باب از این منازل را دریافت کنند، گفت: این منازل سال‌های سال است که به پاتوقی برای عرضه و خرید و فروش و مصرف مواد مخدر در این مناطق تبدیل شده است و تقریبا تمام این منازل مخروبه بوده و اصلا منزل مسکونی نیست.

او ادامه داد: همچنین در این مناطق 14 مرکز DIC وجود دارد که پس از سه الی چهار ماه پیگیری ما هنوز نتوانسته‌ایم این مراکز را از این مناطق منتقل کنیم و متاسفانه روزانه چهار الی پنج هزار معتاد برای گرفتن قرص و متادون به این مراکز مراجعه می‌کنند و ما نمی‌دانیم چرا علی‌رغم انتقال این مراکز از این مناطق تصویب شده است اما همچنان از سوی برخی دستگاه‌ها و سازمانها اقدامی برای جابجایی آن صورت نمی‌گیرد.

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان این که همچنین بالغ بر 300 معتاد که دارای بیماری‌های مسری هستند همچنان در این مناطق حضور دارند، تصریح کرد: متاسفانه برخی خرده‌فروشان هنوز دست از سر مردم این منطقه برنداشته‌اند و همچنان امیدوارند بتوانند در این مناطق مواد عرضه کنند و وجود این مراکز DIC کار ترمیمی و تشخیصی در این منطقه را به کندی پیش می‌برد.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: بعد از چهار الی پنج دهه این مناطق پاکسازی شده‌اند و معتقدم که باید برای آسایش و راحتی ساکنان آن، دستگاه‌های متولی سریع‌تر اقدامات لازم را انجام داده تا به طور کل معضل این منطقه برطرف شود.

برق دارو معتاد شوش سردار رحیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر