کد خبر: 770754 A

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها به ایلنا خبر داد:

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از وقوع ۱۵ فقره حریق در مراتع کشور طی هفته گذشته خبر داد.

سرهنگ سرهنگ علی عباس‌‌نژاد (فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وقوع آتش‌سوزی‌های اخیر در مراتع و جنگل‌ها گفت: در طول هفته گذشته در حدود ۱۵ فقره آتش‌سوزی در سطح کشور داشتیم، البته بیشتر این آتش‌سوزی‌ها در مراتع اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های انبوه شمال کشور نداشتیم، ادامه داد: بیشتر آتش‌سوزی‌ها در استان‌های مرکزی، قم، فارس بوده است که در استان فارس ۴ مورد آتش‌سوزی اتفاق افتاده است. همچنین بیشترین آتش‌سوزی‌ها در مناطق مرتعی و جنگل‌های غیرانبوه  شهرستان بهبهان در استان خوزستان بوده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه همه آتش‌سوزی‌ها مهار شده است، تصریح کرد: تنها یک فقره آتش‌سوزی در شهرستان دشتی در استان بوشهر در حال حاضر گزارش شده است که برای اطفای آن با بالگرد هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

سرهنگ عباس‌نژاد خاطرنشان کرد: در مناطق حفاظت شده محیط زیست نیز یک فقره آتش‌سوزی در گچساران گزارش شده است که محیط‌بانان و نیروهای محلی در حال اطفاء این حریق نیز هستند.

وی با بیان اینکه احتمال حریق در روزهای آینده با توجه به گرم شدن هوا وجود دارد، ادامه داد: برخی از این آتش‌سوزی‌ها به دلیل اهمال و کم‌توجهی برخی از هموطنان اتفاق می‌افتد، علیرغم اینکه در بیشه‌زارها و مناطق جنگلی روشن کردن آتش ممنوع است، اما باز هم به انجام این کار مبادرت کرده و گاها این آتش‌ها نیمه خاموش رها می‌شوند و با اندک بادی حریق صورت می‌گیرد. با توجه به گرم شدن هوا ما از مردم تقاضا داریم تا همکاری لازم را برای حفظ طبعیت با ما داشته باشند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور درباره وقوع آتش‌سوزی‌های عمدی خاطرنشان کرد: دو مورد آتش‌سوزی عمدی در استان فارس گزارش شده است که پیگیر این موضوع از طریق مقامات قضایی هستیم تا برخورد قاطع با این افراد صورت گیرد.

وی درباره تجهیزات اطفاء حریق در مراتع و جنگل‌ها گفت: در سال گذشته تجهیزات مناسبی برای اطفاء حریق خریداری شده و به استان‌ها ارسال شده است و مشکلات ما در حوزه تجهیزات نسبت به گذشته کمتر شده است، البته در خصوص بالگرد نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است، البته کمک‌های مردمی در خصوص اطفاء حریق بسیار موثر است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری حریق در جنگل‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر