کد خبر: 770447 A

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان مرکزی اعلام کرد:

سارقان سیم برق که فرزندان خود را نیز به همراه داشتند در گریز از دست پلیس کودکان خود را قربانی عدم تمکین به قانون کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در بیان جزئیات این عملیات اعلام کرد: در ساعت ۲۳ شب گذشته در پی اعلام گزارش از سرقت سیم برق در یکی از روستاهای شهرستان فراهان و متواری شدن سارقان به سمت شهرستان "کمیجان" بلافاصله تمهیدات اجرایی پلیس برای متوقف کردن خودروها آغاز شد.

با شناسایی خودروی سارقان، بلافاصله ماموران انتظامی به تعقیب سارقان پرداختند که سارقان بدون توجه به هشدارها و علائم بازدارنده، با حرکاتی مخاطره آمیز و تیراندازی به سمت ماموران انتظامی و اهالی از چند ایست و بازرسی عبور کردند.

ماموران انتظامی با مشاهده بی توجهی سارقان و تهدیدات ایجاد شده از سوی آنان برای دیگر شهروندان،  با تیراندازی هوایی سعی در توقف خودروی آنان را داشتند که سارقان بی‌محابا به مسیر خود ادامه دادند و نهایتاً ماموران انتظامی که با شلیک تیرهای هوایی موفق به متوقف کردن خودرو نمی‌شوند، به ناچار با  رعایت قانون به کارگیری سلاح و تیراندازی به سمت خودرو، سارقان را مجبور به توقف می کنند.

 متاسفانه در این عملیات با توجه به تاریکی هوا و مشخص نبودن داخل خودرو، دو نفر از فرزندان اعضای این باند سرقت خانوادگی مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و جان خود را از دست دادند.

مرکز اطلاع رسانی پلیس استان با ابراز تاسف از قربانی شدن این دو کودک در این عملیات، اعلام داشت: 5 سرنشین دیگر این خودرو نیز دستگیر و یک قبضه کلت کمری، یک دستگاه شوکر به همراه ابزارآلات سرقت و چندین کلاف سیم های برق سرقت شده از آنان کشف شد.

 در این خصوص پرونده تشکیل و در حال سیر مراحل قانونی است.

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر