کد خبر: 770320 A

جمالی‌نژاد خبر داد:

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور سه شنبه ۱۴ خرداد ضمن حضور در استان لرستان از آخرین وضعیت بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده شهرهای پلدختر و معمولان بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی جمالی نژاد به همراه مسوولان استانی و محلی از روند بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل فروردین ماه امسال این دو شهر و روستاهای اطراف بازدید و در جریان آخرین برنامه ریزی ها و اقدامات صورت گرفته، قرار گرفت.

وی در معمولان در جلسه بررسی روند بازسازی ونوسازی که با حضور مسوولان محلی و بنیاد مسکن تشکیل شد، حضور یافت و ضمن استماع گزارش های مسوولان برخی تصمیمات و برنامه های کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده را برای حاضران تشریح نمود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین در نشست بررسی روند بازسازی و نوسازی شهر پلدختر شرکت کرد و گفت: به منظور پیگیری دقیق و همه جانبه موضوعات مرتبط با سیل فروردین ماه امسال، قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل به ریاست وزیر محترم کشور تشکیل شده و ذیل آن کمیته های تخصصی و قرارگاه های متناظر در استان ها و دستگاه های مرتبط تشکیل شده است.

وی افزود: پایه و اساس بسیاری از مصوبات هیات محترم وزیران در زمینه جبران خسارات ناشی از سیل، اقدامات قرارگاه بازسازی و نوسازی می باشد.

جمالی نژاد اضافه کرد: اولویت اول در بازسازی و جبران خسارتهای ناشی از سیل مربوط به مسکن مردم و زمین های زراعی و باغات بود و هیات محترم وزیران مصوباتی خوبی در این زمینه ها داشته است.

وی همچنین گفت: اولویت بعدی، جبران خسارت های وارد شده به زیرساخت‌های حوزه های راه و شهرسازی، نیرو و واحدهای آموزشی و درمانی و همچنین خسارات وارد شده به زیرساخت های شهری و روستایی است که در حال جمع بندی موارد مرتبط با این مبحث هستیم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: در استان لرستان تاکنون در مجموع به هشت هزار و ۳۶۱ واحد کمک های بلاعوضی به میزان ۳۴ میلیارد تومان پرداخت شده که سه هزار و ۴۸۶ مورد مربوط به کمک های بلاعوض معیشتی، هزار و ۸ مورد کمک های بلاعوض جاری، سه هزار و ۷۳۲ مورد کمک های بلاعوض تعمیری و ۱۳۶ مورد مربوط به کمک های بلاعوض احداثی بوده است.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه اظهار کرد: در مناطق آسیب دیده از سیل استان لرستان برخی روستاها کاملا باید جابه جا شود و در برخی روستاها بخش هایی باید جابه جا شود، بنابراین تمهیدات مربوط به این موضوع در زمینه های تامین زمین، آماده سازی زمین و تفکیک اراضی باید به طور دقیق اندیشیده شود.

جمالی نژاد با بیان اینکه با جدیت پیگیر تسریع و تسهیل امور مربوط به بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده هستیم، گفت: سعی می کنیم با هماهنگی تمامی دستگاه ها کار بازسازی واحدهای آسیب دیده طبق دستور رییس جمهوری محترم تا انتهای سال به اتمام برسد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در جریان بازدید از پلدختر کلنگ احداث سایت چهار هکتاری اسکان دائم مردم آسیب دیده از سیل را به زمین زد.

وی همچنین از رودخانه کشکان و دیوار ساحلی آن که از داخل شهر پل دختر عبور می کند، نیز بازدید نمود.

رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از روستای چم مهر در شهرستان پل دختر بازدید و اعلام کرد: ۹۸ میلیارد تومان برای بازسازی واحدهای روستائی آسیب دیده لرستان پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت  کشور، جمالی نژاد در حاشیه این بازدید با اشاره به کمکهای پیش بینی شده برای بازسازی و نوسازی روستاهای آسیب دیده لرستان گفت: مبلغ ۹۸ میلیارد تومان برای احداث ۹۸۰۰ واحد مسکونی روستائی در نظر گرفته شده و برای ۱۱هزار واحد اسکان موقت روستائی نیز ۶۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض پیش بینی شده است.

وی در ادامه از روند بازسازی پل ارتباطی روستای چم مهر به شهر پلدختر نیز بازدید نمود.

لازم به ذکر است که پل مذکور به طول ۱۲۰ متر راه ارتباطی ۵ روستای شهرستان پل دختر را به یکدیگر متصل می نماید و برای بازسازی آن اعتباری معادل ۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است و تاکنون نیز ۸۴ متر از آن اجرا شده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر