کد خبر: 769638 A

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به دستگیری ۴ سارق حرفه‌ای و ۲ مالخر منزل در محدوده شمالغرب تهران، گفت: این سارقان در تحقیقات انجام شده به ۳۰ فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه محسن معظمی گودرزی، در توضیح خبر گفت: با توجه به میزان بالای سرقت در محدوده های باغ فیض، آریاشهر، پونک و افزایش شکات، پرونده تحت عنوان سرقت از منزل، به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی برای شناسایی سارق یا سارقان وارد ماجرا شده و تحقیقات خود را آغاز کردند.

سرهنگ معظمی گودرزی، تصریح کرد : با آغاز تحقیقات، تعدادی از مالباختگان و شکات پرونده به پلیس آگاهی پایتخت دعوت شدند و اعلام داشتند که در زمانی که منزل نبوده اند، سارق یا سارقان با تخریب توپی درهای ورودی منزل وارد شده و اموال با ارزشی از قبیل، وجه نقد، طلاجات، را به سرقت برده اند.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت، ادامه داد: با اظهارات مالباختگان و بررسی های انجام شده از محل های سرقت، سرنخ هایی از حضور ۴ سارق به دست آمد و متعاقبا، چهره یکی از آنها به نام "رامین"، شناسایی شد.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه رامین را در محدوده شهر پرند شناسایی کنند که پس از هماهنگی های انجام شده از سوی مرجع قضایی تیمی از کارآگاهان به محل اعزام و این متهم را در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۹۸ در مخفیگاهش دستگیر که در ادامه با انجام اقدامات پلیسی سایر اعضای باند دستگیر  و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند و این در حالی بود که در بازرسی از مخفیگاه سارقین مقداری از اموال مسروقه طلاجات ، مسکوکات شهروندان و ادوات جرم و خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگی که با آن به سرقت می رفتند کشف و ضبط شد.

این مقام انتظامی، اشاره کرد: در تحقیقات انجام شده از ۴ متهم ،  به جرم خود مبنی بر سرقت از منازل شهروندان به شیوه تخریب توپی درهای ورودی اعتراف و به ۳۰ فقره سرقت به این شیوه در محدوده های شمالغرب تهران اقرار کردند.

سرهنگ معظمی گودرزی، گفت: متهمین با تشریح نحوه سرقت های خود گفت که با خودرو در محدوده های شمالغرب تهران پرسه زده و پس از شناسایی منازل مورد نظر خود ، مدت چند شبانه روز به زاغ زنی پرداخته و در نهایت در زمان مناسب و درست زمانی که مالکان منزل حضور نداشتند در ساعات ۱۹:۰۰ الی ۲۱:۰۰ اقدام به تخریب توپی درهای ورودی منزل کرده و به این منازل دستبرد می زده اند و اموال را به دو نفر مالخر می فروخته اند.

وی اضافه کرد: در ادامه تحقیقات سارقین دو نفر مالخر را به عنوان خریدار اموال مسروقه خود معرفی کردند که پس از انعکاس موضوع به مقام محترم قضایی کارآگاهان طی نیابتی به شهرستان کوهدشت مراجعه و هردو مالخر طی یک عملیات پلیسی در مخفیگاهاشان دستگیر که طی بازرسی صورت گرفته حدود یک کیلو طلا کشف و به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل گردیدند.

سرهنگ کارآگاه، محسن معظمی گودرزی، در پایان خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح متهمان به جرایم خود و همچنین شناسایی ۳۰ تن از مالباختگان و احتمال کشف سرقت های بیشتر از سوی این ۴ سارق ، بنابر هماهنگی از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ هر شش متهم در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر