کد خبر: 769583 A

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به در پیش بودن مراسم سالروز رحلت جانگداز امام خمینی (ره) از آمادگی کامل کارکنان این پلیس به منظور برقراری نظم و امنیت در این مراسم خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار محمد شرفی با اشاره به سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و تسلیت این روز اظهار داشت: برگزاری مراسم سالروز ارتحال امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران یکی از مهم ترین مناسبت های کشور است بنابراین باید در راستای هرچه با شکوه تر برگزار شدن این مراسم، تمام توان خود را به کار بگیریم تا این مراسم پر شورتر از هر سال و در کمال امنیت برگزار شود.

وی افزود: همزمان با سالروز رحلت امام خمینی (ره) و حضور پرشور ملت ایران از سراسر کشور در مرقد مطهر تمهیدات امنیتی و حفاظتی ویژه‌ای اندیشیده شده که بخش اعظمی از این ماموریت بر دوش پلیس پیشگیری ناجاست و این پلیس تدابیر و اقدامات لازم را پیش‌بینی کرده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: ایستگاه‌های پلیس و گشت‌های انتظامی به منظور برقراری نظم و امنیت و پیشگیری از وقوع جرایم، فعالیت مضاعفی در مناطق پیرامون مرقد مطهر خواهند داشت؛ در این خصوص تمام پیش بینی های لازم از سوی پلیس پیشگیری برای تامین امنیت فضای اطراف حرم و نیز پارکینگ ها انجام شده و گشت ها و ایستگاه های پلیس در این روز فعال هستند تا از وقوع هرگونه آسیب احتمالی که امنیت و آرامش هموطنان را به خطر می اندازد، جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: تدابیر لازم برای مردم که از اقصی نقاط کشور به قصد حضور در مراسم سالروز رحلت امام خمینی (ره) به تهران عزیمت می کنند، اتخاذ شده است اما با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان هستیم، پلیس پیشگیری بیشترین تمرکز را بر شهرها و استان‌های همجوار همچون قم‌، سمنان و مرکزی دارد و همه تمهیدات لازم برای حرکت هموطنان از مبدا تا مقصد و همچنین برای زمان بازگشت انجام داده است.

این مقام انتظامی به ارائه توصیه‌های لازم به زائران مرقد مطهر امام راحل پرداخت و خاطرنشان کرد: از زائران خواستاریم برای جلوگیری از وقوع هرگونه حوادث ناگوار حتما خودروهای خود را در محل‌های تعیین شده از سوی پلیس پارک کنند ضمنا به دلیل تراکم جمعیتی که در مرقد مطهر وجود دارد با هوشیاری مراقب اشخاص مشکوک و یا جیب‌برهای احتمالی باشند و در صورت نیاز با شماره تلفن 110 تماس بگیرند و یا به ماموران پلیس حاضر در محل اطلاع دهند.

وی با تاکید براینکه ماموران پلیس پیشگیری ناجا به صورت محسوس و نامحسوس در تمام طول مراسم حضوری فعال دارند از مردم خواست تا همکاری لازم را با خادمان خود داشته باشند تا شاهد مراسمی باشکوه در کمال نظم، امنیت و آرامش باشیم.

رییس پلیس پیشگیری ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر