کد خبر: 769485 A

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اعتراض کارکنان مترو گفت: از شهردار تهران درخواست کردیم موضوع را پیگیری کند. این مساله مشکل حادی نبود و تنها با شایعه پراکنی به آن دامن زده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در جمع خبرنگاران درباره طرح بررسی برنامه عملیاتی ایمن سازی ساختمان های ناایمن گفت: سابقه این طرح به سال 95 و بعد از حادثه پلاسکو باز می گردد و اعضای شورای چهارم نسبت به ساختمان های بلند حساس بودند و سپس در شورای پنجم ادامه پیدا کرد و در پنج ماه گذشته شهرداری بر روی آن کار کرده و لایحه به کمیسیون های شورا فرستاده شد، اما به دلیل حساسیت در سه کمیسیون مجزا مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: مخالفت هایی درباره پخته نبودن طرح وجود داشت که باعث شد کلیات طرح در صحن شورا رای نیاورد و با توجه به اینکه این اولین بار است لایحه شهرداری در صحن شورا رای نیاورده، در نتیجه برای بررسی مجددا به شهرداری مرجوع و پس از اصلاحات مجددا به شورا بازگردانده می شود.

وی درباره اعتراضات کارکنان مترو نیز گفت: مترو مساله مهمی است و هرگونه اختلال در آن می تواند تبعات بدی برای شهر داشته باشد. در تذکر گفتم وقتی شایعه ای مطرح می شود باید هرچه سریعتر مسئله روشن شود تا تبعاتی به همراه نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه پس از پیگیری ها مشخص شد براساس یک مصوبه پلیس که اعلام کرده است همه یگان های انتظامی باید زیر نظر شان فعالیت کنند، گفت: این مصوبه به سازمان های مختلف شهرداری ابلاغ شده و نگرانی برای بخش حفاظتی مترو ایجاد کرده است که ممکن است زیر نظر یگان انتظامی قرار گیرد و به عنوان پیمانکار خصوصی تلقی شوند.

وی در ادامه گفت: این نگرانی با سوءاستفاده برخی دامن زده شد و با تکثیر در فضای مجازی نگرانی بیشتر و در نهایت منجر به اتفاقات اخیر شد. در نتیجه از شهردار تهران درخواست کردیم موضوع را پیگیری کند. این مساله مشکل حادی نبود و تنها با شایعه پراکنی به آن دامن زده شد.

رئیس شورای شهر تهران درباره اساسنامه شورایاری ها نیز گفت: اساسنامه شورایاری ها به هیات تطبیق فرمانداری استان تهران ارسال و دستور پیگیری داده شده است تا اگر نظری دارند اعلام و آیین نامه در دستور کار قرار گیرد. نظر هیات تطبیق هنور ارسال نشده است و به همین دلیل در دستور کار شورا قرار گرفته نشد. اگر تا انتهای هفته نظر فرمانداری مشخص شود، بررسی آیین نامه در دستور کار یکشنبه هفته آینده قرار خواهد گرفت.

اعضای شورای شورای شهر تهران شهردار تهران شهرداری مترو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر