کد خبر: 769056 A

فرمانده انتظامی استان از انهدام یک باند قاچاق مواد مخدر با کشف ۲ تن و ۷۶۳ کیلوگرم انواع مواد افیونی در عملیات پلیس استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار محمد قنبری در تشریح جزئیات این خبر، گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی به سرنخ هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط یک باند از مناطق مرزی به شهرستان های "سراوان" و "ایرانشهر" دست یافتند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل شبانه روزی تحرکات تیمی از اعضاء این باند مسلح را که با ۲دستگاه پژو ۴۰۵ در حال جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر در یکی از محورهای فرعی حاشیه شهر سراوان بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی تصریح کرد: ماموران پلیس پس از طی مسافتی به راننده خودروها دستور ایست دادند که سرنشین خودروها به سمت عوامل انتظامی تیراندازی و جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر با مقابله به مثل پس از طی مسافتی ۲ دستگاه خودروی آنها را متوقف کردند.

سردار قنبری بیان داشت: مأموران پلیس در این عملیات ضمن دستگیری ۲ قاچاقچی در بازرسی از  خودروهای آنها، یک تن و ۱۴۳ کیلو  و ۲۰۰ گرم تریاک، ۱۰۳ کیلو و ۴۸۵ گرم حشیش، ۷کیلوگرم شیشه، یک کیلو و ۵۰۰ گرم هروئین و ۴۰۰ گرم سایر مواد به همراه یک قبضه سلاح  کلاش و مقادیری مهمات کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: در ادامه این عملیات جان بر کفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ایرانشهر با تیم دیگری از این باند که قصد جابجایی مواد به خارج از استان را داشتند درگیر شده و در این عملیات مسلحانه ضمن دستگیری یک قاچاقچی، از ۲ خودروی تویوتای آنها یک تن و ۲۸۶ کیلو و ۳۵ گرم تریاک، ۲۰۱کیلو و ۵۰۰ گرم حشیش، ۱۹ کیلو و ۵۰۰ گرم شیشه و ۷۵۰ گرم شیره تریاک به همراه یک قبضه سلاح شکاری دست ساز، مقادیری مهمات و آلات و ابزار توزین و استعمال مواد کشف کردند.

وی با اشاره به کشف ۲ تن و ۷۶۳ کیلوگرم انواع مواد افیونی در عملیات مقتدرانه پلیس و ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای متواری این باند  از شهروندان خواست: هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعاً به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر