کد خبر: 767760 A

هاشمی در جمع خبرنگاران:

رئیس شورای شهر تهران تاخیر در ترخیص واگن‌های مترو را از بی‌عرضه‌گی مدیران عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ محسن هاشمی درباره اعتراض برخی خبرنگاران به اختصاص رانتی طرح ترافیک خبرنگاری گفت: در سال گذشته معاونت تخصیص طرح ترافیک خبرنگاری را برعهده داشت، اما امسال  کمیسیونی تشکیل شد که با حضور عضوی از کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا و یک نفر ازحمل و نقل و ترافیک در آن حضور دارند و باقی اعضا از ارگان های دیگر هستند و گزارش را از اعضای کمیسیون مربوطه درخواست کنید.

وی با اشاره به محدود بودن طرح ترافیک خبرنگاری تصریح کرد: تا جایی که یادم است، به طورمتوسط کمتر از ۳۰ کارت به هر تشکیلاتی می رسد و باید اعداد را بررسی کرد و کمیسیون ها باید پاسخگوی موضوع باشند. از اعضا درخواست کنید که لیست را علنی کنند و اسامی را به صورت شفاف در اختیار خبرنگاران قرار دهند.

وی درباره اینکه خودرو در این طرح باید به نام خبرنگار باشد، افزود: قرار شد در سیستم مالکیت خودرو مهم نباشد و اسم فرد مهم باشد.

او درباره شایعه عدم ترخیص واگن های متروی تهران به دلیل تحریم ها گفت: این مساله ربطی به تحریم ندارد. دستگاه ها همیشه با گمرک دچار مشکل هستند. و اسناد مربوط به گمرک باید کامل باشد و گمرک بدون تکمیل اسناد نمی تواند امکان جابجایی را صادر کند. یکی از مشکلات مترو در ترخیص واگن ها اسناد مالکیت است که باید آن را صادر کند.

از طرفی هزینه گمرک، و اسناد بانکی هم مساله ای است که هنوز هیچکدام از سوی شهرداری انجام نشده است. دستور ترخیص ۸۵ درصد تجهیزات داده شده و ۱۵ درصد از آن مانده است که از بی عرضگی مدیران است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره احتمال اعتصاب ۷ هزار نفر از  کارمندان خطوط متروی تهران گفت:  به این جور مسائل دامن نزنید. این مساله به من ربطی ندارد و سوءتفاهمی در مترو پیش آمده است که آنطور که به من اعلام شده، واقعیت نداشته است.

محسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر