کد خبر: 767300 A

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور از تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات تملک دارائی و سرمایه‌ای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت در دیدار با رئیس سازمان نوسازی مدارس و جمعی از خیرین مدرسه‌ساز با قدردانی از اقدامات انجام‌شده در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی و مشارکت خیرین در این عرصه گفت: صرف هزینه در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی یک سرمایه‌گذاری هدفمند برای تحقق اهداف توسعه کشور است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور بابیان اینکه همه افراد جامعه به ارزش والای کار خیرین اشرافیت دارند، گفت: نیازی نیست که شمارا وصف کنم اما وظیفه خود می‌دانم قدردان زحمات شما باشم.

وی با اشاره به اینکه باری را که مطابق قانون اساسی در حوزه مدرسه‌سازی به عهده دولت‌ها بوده است، در حال حاضر خیرین به دوش می‌کشند، یادآور شد: خیرین در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی به نیابت از دولت بسیار موفق عمل کرده‌اند.

نوبخت بابیان اینکه همیشه دیدار با خیرین مدرسه‌ساز متفاوت از تمامی جلساتی است که دارم، عنوان کرد: هر زمان که خیرین گردهمایی داشته باشند، خود را به این عزیزان می‌رسانم زیرا تجلیل و تکریم آنان در دولت برای من یک فریضه است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در ادامه تأکید کرد: برای اتمام پروژه‌هایی که به همت خیرین آغازشده است، باید اولویت قائل باشیم و منابع این بخش را به هر شکل ممکن تأمین کنیم.

وی افزود: سازمان برنامه‌وبودجه و نظام برنامه‌ریزی کشور در قبال این کار نیک خیرین که به ساخت و توسعه فضاهای آموزشی می‎پردازند؛ توجه جدی دارند و این احسان خیرین را به نیکی پاسخ می‌دهد و بر همین اساس طی دو سال قبل سازمان برنامه‌وبودجه توانست این حق‌شناسی را با تخصیص حداکثری نشان دهد.

تنها حوزه‌ای که ۱۱۴ درصد تخصیص گرفت سازمان نوسازی مدارس بود

نوبخت ادامه داد: با توجه به اینکه طرح‌های تملک دارایی و سرمایه‌ای حدود ۷۷درصد و در سرجمع حدود ۷۱درصد تخصیص داشتیم اما تنها حوزه‌ای که ۱۱۴درصد تخصیص گرفت سازمان نوسازی مدارس بود.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور بیان کرد: امسال قصد داریم عدد تخصیص منابع بیش از سال ۹۷باشد حتی اگر تهدیدهای دشمنان، مبنی بر به صفر رساندن صادرات داشته باشیم.

نوبخت در ادامه با تأکید مجدد به تخصیص صددرصدی اعتبارات طرح‌های مشارکتی و خیّرساز سازمان نوسازی مدارس، خطاب به خیرین گفت: امیدوارم به این کار شایسته‌ای که در پیش دارید کمک کرده باشیم و این کار بتواند به‌نوعی کمکی هم به پیمانکاران باشد.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در پایان در پاسخ به درخواست مکتوب جمعی از خیرین مدرسه‌ساز نسبت به تأمین اعتبار پروژه‌های خیّرساز، به رئیس امور تلفیق بودجه دستور داد: "همچون سنوات گذشته 100 درصد اعتبارات مربوط به تملک دارائی و سرمایه‌ای و اعتبارات مربوط به پروژه‌های مشارکتی خیرین مدرسه‌ساز تخصیص داده شود.

بودجه سرمایه مدرسه کار شایسته سازمان برنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر