کد خبر: 767020 A

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد با اشاره سیاست‌های جدید این دانشگاه در حوزه سما گفت برای ساختن یک نسل و تربیت فرهنگی باید از پیش‌دبستانی و مهدکودک شروع کرد و در مأموریت‌ها تأسیس مهدکودک نیز در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایلنا، علیرضا منظری توکلی، معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سما دانشگاه آزاد استان سمنان، گفت: مبنای توسعه در استان‌ها باید آموزش و آموزش عالی باشد و امروز مهم‌ترین بخش حتی در موضوع ثروت که ارزش اقتصادی هم دارد، ثروت دانش‌بنیان است.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: معتقدیم اگر مدیر مدرسه باتدبیر و پرتلاش باشد و بتواند انگیزه ایجاد کند، همه امور مدرسه درست می‌شود و برعکس اگر مدیر مدرسه برای اداره مدرسه توانایی نداشته و بهترین شرایط فیزیکی و تجهیزات هم فراهم باشد، آن مدرسه به سامان نخواهد رسید.

منظری توکلی به سیاست‌های جدید دانشگاه آزاد در حوزه سما اشاره کرد و افزود: برای ساختن یک نسل و تربیت فرهنگی باید از پیش‌دبستانی و مهدکودک شروع کرد. در مأموریت‌ها تأسیس مهدکودک نیز در نظر گرفته شده و توصیه بنده این است که در مقاطع ابتدایی و پیش‌دبستانی سرمایه‌گذاری کنیم.

وی با یادآوری دغدغه‌ها و توجه جدی مقام معظم رهبری به آموزش و پرورش و به تبع آن دستور دکتر ولایتی مبنی بر اینکه دانشگاه آزاد در این عرصه قوی وارد شود، افزود: امروز مدرسه‌داری به لحاظ تربیتی، فرهنگی، آینده‌سازی و به لحاظ اقتصادی به‌صرفه‌تر است.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه موظف هستیم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را در مدارس سما پیاده کنیم، تصریح کرد: دلیل اصلی تأکید مقام معظم رهبری بر اجرای این سند، این است که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اگر در کل کشور پیاده شود، آینده کشور تأمین می‌شود. از این پس بیشترین نظارت در این بخش خواهد بود، چون دشمن به دنبال پیاده کردن سند ۲۰۳۰ است.

آموزش عالی ثروت دانشگاه آزاد سیاست پیش دبستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر