کد خبر: 766488 A

فرمانده دریابانی استان هرمزگان از شناسایی و انهدام یک باند از قاچاقچیان سوخت در مرزهای آبی جاسک خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "حسین دهکی" اظهار داشت: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با توجه به پیامدهای مخرب و تاثیرگذار پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور، برخورد قاطع با باندها و شبکه‌های سازمان یافته قاچاق به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفته است.

وی افزود: دریابانان شهرستان جاسک نیز با انجام اقدامات اطلاعاتی و با تلاش‌های شبانه‌روزی، با همکاری ناوگان دریایی ارتش یک باند از قاچاقچیان سوخت را که به صورت کلان اقدام به قاچاق می کردند را شناسایی و تحت نظر اطلاعاتی خود قرار دادند.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان تصریح کرد: با اقدام به موقع ماموران و در یک عملیات سریع و غافلگیرانه، محموله سوخت قاچاق که توسط یک فروند شناور در حال جا به جایی بود، شناسایی و توقیف شد.

سرهنگ دهکی عنوان کرد: در این عملیات یک فروند کشتی توقیف و ۱۹۳ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل کشف شد که بر اساس نظر کارشناسان ارزش ریالی این مقدار گازوئیل کشف شده، ۹ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال است.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در این رابطه ۱۱ قاچاقچی دستگیر شدند و اقدامات قانونی از طریق مراجع قضائی به صورت ویژه در حال پیگیری است.

وی با تاکید بر تاثیر خسارات جبران ناپذیر قاچاق برپیکره اقتصادی و اجتماعی جامعه گفت: دریابانی هرمزگان با عزم جدی برای مبارزه با پدیده سازمان یافته قاچاق، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه را در مناطق ساحلی و دریایی استان هرمزگان به قاچاقچیان نخواهد داد..

فرمانده دریابانی استان هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر