کد خبر: 766464 A

یک کارشناس هواشناسی با اشاره به رگبار باران و رعد و برق در ساعات عصرگاهی برای اکثر نقاط شرق، شمال شرق و مرکزی کشور گفت: پیش‌بینی می‌کنیم از امروز تا دوشنبه هفته آینده بین ۶ تا ۱۰درجه دما در مناطق شمالی کشور افزایش یابد.

امیرحسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت آب و هوا در کشور گفت: امروز به ویژه در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب در شمال‌شرق، شرق، جنوب شرق، شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی در حال عبور از مرزهای شرقی کشور است، تصریح کرد: فردا برای بخش‌هایی از شمال غرب، شمال شرق، ارتفاعات البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش پراکنده خواهیم داشت. همچنین در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه به ویژه در ساعات عصرگاهی برای نواحی شمال غرب، دامنه‌‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی در استانهای کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب استان اصفهان نیمه شمالی استان فارس و غرب استان کرمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید را پیش‌بینی می‌کنیم.

این کارشناس هواشناسی درباره وقوع گرد و غبار در کشور گفت: طی دو روز آینده در نواحی جنوب غرب کشور و در استان‌های خوزستان و ایلام تندبادهای لحظه‌ای به ویژه در ساعات عصرگاهی گرد و غبار محلی را ایجاد می‌کند.

نقشینه درباره دمای هوای کشور نیز گفت: از امروز تا روز یکشنبه هفته آینده برای بیشتر مناطق کشور افزایش دما پیش‌بینی می‌کنیم که بیشترین مقدار افزایش دما در سواحل شمال و شمال شرق کشور رخ خواهد داد و بین ۶ تا ۱۰ درجه افزایش دما را در این مناطق شاهد خواهیم بود. از روز دوشنبه با ورود جریانات خنک شمالی روی سواحل شمال کشور بارش و کاهش دما در سواحل شمالی رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه بیشینه دمای تهران امروز ۲۵ درجه سانتیگراد در مهرآباد است، ادامه داد: بیشینه دمای تهران در شمیرانات امروز ۲۱ درجه است اما طی ۴ روز آینده و تا روز دوشنبه در تهران نیز افزایش دما را پیش‌بینی می‌کنیم.

امیرحسین نقشینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر