کد خبر: 766079 A

محسنی بندپی:

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با اشاره به بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران گفت: تعهدات خیرین در جشنواره بیست و یکم تاکنون ۱۴۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایلنا، سومین جلسه ستاد مرکزی بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزار شد.

در این جلسه، علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در ابتدا گزارشی اجمالی از آخرین اقدامات ستاد برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران ارائه و اظهارداشت: تمام اقدامات و تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران انجام شده است.

وی افزود: تعهدات خیرین نیک اندیش مدرسه ساز از جشنواره بیستم تاکنون، ۱۴۰ میلیارد تومان بوده است و پیش بینی می‌کنیم این عدد تا ۲۰۰ میلیارد تومان هم برسد؛ این در حالی است که در جشنواره بیستم خیرین، میزان تعهدات ۶۴ میلیارد تومان بود.

شهری با بیان اینکه استان تهران در ارزیابی‎های اولیه در میان استان‌های کشور در جایگاه نخست برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز قرار گرفته است، گفت: در تلاش هستیم تا پس از اتمام جشنواره‌های استانی، همچنان در رتبه نخست برگزاری جشنواره‌های کشور باشیم.

در ادامه عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرتهران ضمن تشکر از اهتمام خیرین مدرسه ساز، اظهارکرد: اهمیت کار خیرین مدرسه ساز بسیار بالا است، به طوری که حدود ۵۰ درصد پروژه‌های آموزشی یا توسط خیرین و یا با مشارکت خیرین ساخته شده است.

محمدصیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز با بیان اینکه ۳۵ تفاهم نامه خیرین مدرسه ساز در مدت زمانی کوتاه به امضا رسیده است، خاطرنشان کرد: این تعداد به معنای حدود ۳۰۰ کلاس درس است؛ ضمن اینکه ۱۰۰ هزار مترمربع زمین توسط خیرین تهیه شده است که اگر هم برای هر مدرسه ۲ هزار مترمربع در نظر بگیریم، یعنی می‌توانیم ۵۰ مدرسه در این زمین‌ها احداث کنیم.

وی افزود: ۱۸ جشنواره منطقه‌ای خیرین مدرسه ساز در حوزه شهرستان‌های تهران برگزار شده است و مابقی نیز در روزهای آتی آماده برگزاری جشنواره خیرین هستند. همچنین در بیشتر از ۷۰۰ مدرسه جشنواره‌های درون مدرسه‌ای برگزاری شده است.

سیدهادی موجانی رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران نیز تصریح کرد: تلاش کردیم با خیرین با صداقت، محبت و دوستی برخورد کنیم تا بتوانیم جذب اعتبارات مناسب‌تری نیز داشته باشیم.

وی افزود: در سال‌های اخیر، به طور میانگین هر پنج روز یک فضای آموزشی توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده و تحویل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران شده است.

محمدرضا قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران نیز با بیان اینکه سرانه دانش‌آموزی کشور به ازای هر دانش‌آموز ۵.۲ مترمربع است، اظهارداشت: در ۱۱ استان کشور سرانه پایین تر از حد نصاب کشوری است و متأسفانه تهران از آخر و پس از استان سیستان و بلوچستان به عنوان محروم‌ترین استان به لحاظ سرانه آموزشی قرار دارد.

وی افزود: از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۷ مجموعا حدود ۲۲ هزار مدرسه توسط خیرین مدرسه ساز در کشور احداث شده است که تهران با داشتن ۱۷۰۰ فضای آموزشی خیرساز در رتبه دوم کشوری قرار دارد.

شکرالله حسن بیگی معاون استاندار تهران نیز با بیان اینکه باید در حوزه مدرسه سازی آگاهی بیشتری به مردم داده شود، گفت: می‌بایست گزارش کاملی از مشکلات فضاهای آموزشی و مشارکت خیرین مدرسه ساز در سال‌های اخیر به مردم داده شود تا بدانند خیرین چه میزان فعالیت داشته‌اند.

وی افزود: باید مسئولان به دیدن خیرین مدرسه ساز بروند و با استفاده از ظرفیت صداوسیما، فضای مجازی و سمن‌ها فعالیت خیرین به مردم شناسانده شود.

در پایان نیز انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با اشاره به اینکه کار خیرین مدرسه ساز ارزشمند و مقدس است، خاطرنشان کرد: انسان توسعه یافته محصول نظام آموزشی کشور است و بنیادی‌ترین و زیربنایی‌ترین حوزه در کشور، آموزش و پرورش است.

وی افزود: از ابزارهای توسعه یافتگی، معلمان سخت کوش مدارس و دیگری فضاهای آموزشی مناسب تحصیل دانش‌آموزان است، زیرا محیط آموزشی نقش بسزا و اثرگذاری در آموزش دانش‌آموزان ایفا می‌کند.

 محسنی بندپی با بیان اینکه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش اثربخش و نتیجه محور است، تصریح کرد: از وقتی که خیرین وارد عرصه و نهضت شده‌اند، یک فعالیت ارزشمند شکل گرفته است و باید زمینه مشارکت را برای این عزیزان بیش از پیش فراهم کنیم.

استان تهران فضای مجازی مدیرکل آموزش و پرورش مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر