کد خبر: 765937 A

فرمانده انتظامی استان کردستان از دستگیری فردی که اقدام به تصرف غیر قانونی زمینی به ارزش بیش از ۱۰میلیارد ریال کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ سردار "علی آزادی" اظهار داشت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان ، در پی یک کار اطلاعاتی وپلیسی موفق به کشف یک فقره زمین خواری در یکی از مناطق روستایی شهرستان سنندج شدند.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی قضائی وهمکاری نماینده اداره منابع طبیعی شهرستان و بررسی های میدانی وکارشناسی اراضی مورد نظر ، یک نفر سودجو را که اقدام به تصرف ۴هزار و۵۱۵متر مربع از اراضی مذکور در سنندج کرده بود را شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی زمین تصرف شده را بیش از ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند تصریح کرد: در همین راستا یک نفر دستگیر و پس از تکمیل تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد و  از اراضی مورد نظر رفع تصرف شد.

فرمانده انتظامی کردستان در پایان با اشاره به این که تجاوز به منابع طبیعی ، تجاوز به سرمایه های کشور و حقوق همه مردم است، گفت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می کنند که برای مقابله با این مشکل ، همکاری همه مردم و دستگاه های نظارتی ضروری است.

فرمانده انتظامی استان کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر