کد خبر: 765736 A

مداحی:

رئیس پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اکثر مسئولان دنبال این هستند که مشکلات را حل کنند و درصد کمی از مسئولان فرصت محور هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری نخستین کنگره آینده پژوهی و چشم اندازسازی شهری ایرا‌ن با حضور محمد ابراهیم مداحی، رئیس پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و سید ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۸ در سازمان پژوهش راهبردی برگزار شد.

مداحی در این نشست بیان کرد: تراز تهیه کار ما به سه سال گذشته بر می‌گردد که برای cts  یا به تعبیر دیگر مدیریت نوین شهرهای هزاره سوم برنامه ریزی کردیم که رویکرد اقتصادِ محله محور یا نگاه آمایشی و پویشی به شهر دارد. اکثر شهرداران، فرمانداران و مسئولان  ۳۱ استان کشور را دعوت کردیم و طی یک سال به بحث و بررسی cts نشستیم.

وی ادامه داد: یکی از خروجی‌های این جلسات این بود که یک کنگره  با نگاه آینده پژوهی و آینده نگری بگذاریم. کشور ژاپن و امارات دو کشوری هستند که این تجربه را داشتند و ما سومین کشوری هستیم که می‌خواهیم آن را تجربه کنیم. ما آیین نامه cts را نوشتیم و به شهرداران ارائه کردیم و سپس دبیرخانه علمی و اجرایی آن شکل گرفت.

رئیس پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پس از جلسات متعددی که با دانشگاه‌ها و اساتید برگزار شد و با توجه به بررسی همه تجارب قرار شد در ۵ خرداد ماه فراخوانی بدهیم و در نیمه اول تیرماه در کلان شهرها یک نشست داشته باشیم و از نهادهایی که درگیر مسائل شهری هستند دعوت به عمل بیاوریم و بعد نشست دیگری در همین زمینه در مهر و آبان سال ۹۸ برگزار خواهیم کرد.

مداحی اظهار داشت: اکثر مدیران ما مشکل محورند مثلا سمینار و کنگره می‌گذارند تا بدانند مشکلات کشور چیست؟ اکثر مسئولان دنبال این هستند که مشکلات را حل کنند و درصد کمی از مسئولان فرصت محور هستند اما این کنگره قصد آینده پژوهی و آینده نگری دارد.

آیین نامه اقتصاد رئیس شورای اسلامی شهر مجمع تشخیص مصلحت نظام مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر