کد خبر: 765604 A

رییس سازمان امداد و نجات به ایلنا خبر داد:

رییس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل و رعد و برق در ۱۲ استان کشور گفت: بر اثر رعد و برق ۶ نفر مصدوم و سه نفر جان خود را از دست داده‌اند.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره حوادث جوی (سیل و رعد و برق) طی٣ روز گذشته گفت: ١٢ استان آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌های جنوبی، رضوی و شمالی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کرمانشاه و مرکزی متاثر از سیل هستند.

وی با اشاره به مناطق امدادرسانی شده گفت: در ٤٦ شهر، روستا و مناطق عشایر نشین به ٧٢٥ نفر امدادرسانی شده است. همچنین اسکان اضطراری برای ١٧٦ نفر مهیا و ٢١نفر به نقاط امن منتقل شده‌اند.

رییس سازمان امداد و نجات با اشاره به انتقال ٧ نفر به مراکز درمانی تصریح کرد: ٦ نفر از این افراد بر اثر رعد و برق و ١ نفر نیز بر اثر ریزش کوه دچار مصدومیت شده بودند. همچنین بر اثر رعد و برق ٣ نفر در استان‌‌های ایلام، چهارمحال و بختیاری و مرکزی جان خود را از دست دادند.

سلیمی با اشاره به تخلیه آب از ٧٧ واحد مسکونی گفت: ٢٢دستگاه از مسیر سیلاب رها سازی شده‌اند و ٩٨ تیم شامل ٤١٦ نفر در این عملیات‌ها حضور داشتند.

وی ادامه داد: همچنین ٤٨ دستگاه چادر، ١٨٥تخته پتو، ١٢٥تخته موکت نیز در بین آسیب دیدگان توزیع شده‌است.

مرتضی سلیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر