کد خبر: 765448 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر معتقد است هرچه ورودی پسماند به آرادکوه کاهش یابد، به سود محیط زیست شهر تهران است،‌ در نتیجه باید در چارچوب ارائه نتایج طرح تجمیع، روند ورودی پسماند به آرادکوه از مناطق پایلوت مشخص شود تا منافع محیط زیستی طرح تجمیع روشن تر شود.

به گزارش ایلنا،‌ پنجاه و هفتمین جلسه کمیته محیط زیست و خدمات شهری با حضور رئیس و مشاوران این کمیته در شهرداری منطقه 13 برگزار شد. این جلسه که به منظور بررسی نتایج عملکردی اجرای طرح تجمیع پیمانکاران پسماند خشک و تر در منطقه 13 اختصاص داشت، ابتدا شهردار و مسئولان منطقه 13 و همچنین معاونان سازمان مدیریت پسماند به تشریح اقدامات انجام شده در قالب طرح تجمیع پیمانکاران پسماند خشک و تر پرداختند و کاهش هزینه های پیمانکاری، افزایش درآمدهای ناشی از جمع آوری پسماند، کاهش پسماند ارسال شده به مجتمع پسماند، افزایش تولید کمپوست و بازیافت تولید شده در منطقه و... را از جمله دستاوردها و موفقیت های اجرای این طرح در منطقه برشمردند.

 به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران،‌ در این جلسه،‌ سید آرش حسینی میلانی به سقف زمانی شورای شهر برای پیشبرد برنامه های مربوط به حوزه پسماند اشاره کرد و گفت: در ابتدای فعالیت شورای پنجم، سازمان مدیریت پسماند برنامه‌هایی را درخصوص موضوع پسماند ارائه کرد که این برنامه ها در چارچوب زمان بندی پیشنهادی به حالت اجرایی درآمد.

 وی با تاکید بر ضرورت نهایی شدن طرح جامع مدیریت پسماند اظهار کرد: با تاکید شورا، تدوین طرح جامع مدیریت پسماند از سال گذشته کلید خورد اما با توجه به ضرورت‌ها و مشکلات، ما نمی‌توانستیم اقدامات اصلاحی را تا چند سال آینده منوط به نهایی شدن طرح جامع مدیریت پسماند بکنیم و به همین خاطر، طرح تجمیع جمع آوری پسماند خشک و تر به عنوان طرحی پایلوت و برخی از اصلاحات دیگر در در چندین منطقه به اجرا درآمد.

 عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه حرکت اصولی و پایدار برای شهر، اخذ بهای خدمات جمع آوری پسماند از شهروندان براساس اصل عدالت است، تصریح کرد: اخذ منصفانه بهای خدمات پسماند یکی از رویکردهای مدیریت پایدار شهری است اما شهرداری در زمینه وصول آن با مشکلاتی روبه رو است و از سوی دیگر، در شرایطی قرار داریم که شاهد افزایش 36 درصدی هزینه های کارگری در سال جدید هستیم که موجب افزایش هزینه ها در حوزه خدمات شهری می شود.

 حسینی میلانی در ادامه گفت: همچنین، با توجه به نوسانات ارزی شاهد افزایش ارزش پسماند خشک هستیم. مجموع این شرایط موجب شده است تا ما با مولفه‌ها و متغیرهایی روبه رو باشیم که باید درخصوص ارزشیابی طرح تجمیع مورد لحاظ قرار گیرد.

 وی با تاکید بر اینکه هرچه ورودی پسماند به آرادکوه کاهش یابد، به سود محیط زیست شهر تهران است، خاطرنشان کرد: باید در چارچوب ارائه نتایج طرح تجمیع، روند ورودی پسماند به آرادکوه از مناطق پایلوت مشخص شود تا براساس مقایسه آماری با گذشته، منافع محیط زیستی طرح تجمیع روشن تر شود.

شورای شهر شهر تهران شهرداری محیط زیست مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر