کد خبر: 765363 A

مدیرعامل سازمان انتقال خون به ایلنا خبر داد:

مدیرعامل سازمان انتقال خون از کاهش میزان اهدای خون در کشور خبر داد.

علی اکبر پور فتح‌اله (مدیرعامل سازمان انتقال خون) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به کاهش تعداد اهداکنندگان خون در ماه مبارک رمضان گفت: در ماه مبارک رمضان میزان اهدا خون در کشور کاهش می‌یابد، خوشبختانه ما همیشه برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌دهیم تا با ذخیره خوبی مناسب وارد این ماه مبارک شویم.

وی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر وضعیت اهدای خون اگرچه کاهش داشته، اما قابل مدیریت است در استان‌هایی که میزان اهدای خونشان کاهش پیدا کرده، دستورالعملی فرستاده شده است که تا بعد از افطار نیز، درب‌های مراکز انتقال خون باز باشد.

مدیر عامل سازمان انتقال خون تصریح کرد: در استان‌ها، مراکز انتقال خون از افطار تا سحر در خدمت اهداکنندگان است، همچنین این تجربه وجود دارد که بسیاری از هموطنان ما، در ایام شب‌های قدر نذر اهدای خون دارند بر این اساس میزان اهدای خون در شب‌های قدر افزایش می‌یابد.

وی درخصوص کمبود خون در استان خوزستان اظهار کرد: با راهکارهایی کمبود خون را مدیریت می‌کنیم، در استان خوزستان هم مشکل کمبود خون با انتقال از دیگر استان‌ها در حال رفع شدن است.

او در ادامه بیان کرد: در زمینه کمبود کیسه‌های فیلتر دار در یک مقطعی با کمبود مواجه بودیم، اما در حال حاضر مشکل آن نیز حل شده است.

پور فتح‌الله همچنین افزود: طبیعتا در همه استان‌ها میزان اهدای خون کاهش یافته، اما این مسئله را با اهدای خون مراجعه‌کنندگان مدیریت می‌کنیم، استان‌هایی که تعداد بیماران تالاسمی بیشتری مانند استان سیستان و بلوچستان دارند با مشکل کمبود خون مواجه هستند که در این استان‌ها نیز مشکل درحال رفع شدن است.

استان خوزستان استان سیستان و بلوچستان انتقال خون سیستان و بلوچستان ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر