کد خبر: 765340 A

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی گفت:حداکثر شهریه در مقاطع تحصیلی مختلف در دوره ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰، در متوسطه اول ۱۱ میلیون و در متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی در جمع خبرنگاران با اشاره به حداکثر شهریه‌های مدارس غیردولتی گفت: میزان شهریه مدارس غیردولتی استان‌های تهران و البرز از امروز در سامانه مشارکت ها  قائل مشاهده است و حداکثر  شهریه در مقاطع تحصیلی مختلف در دوره ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰، در متوسطه اول ۱۱ میلیون و در متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است.

او افزود: افزایش شهریه مدرسه به مدرسه و منطقه به منطقه متفاوت است و متناسب با الگوهای شهریه که  سرفصل‌های ماده ۱۶ قانون بوده،  افزایش را اعلام می‌کنیم، میزان افزایش شهریه برای سال تحصیلی آینده از حدود ۶ درصد تا میزان نرخ رسمی تورم که توسط بانک مرکزی اعلام می شود،  نوسان دارد و بیش از این مبلغ افزایشی نداریم.

زینی وند با اشاره به اینکه حدود ۲۰۰ مدرسه اطلاعات خود را  در سامانه شهریه وارد نکردند گفت: سال‌های قبل این روال وجود داشت که معمولا بعد از اعلام شهریه مبلغ  سقف افزایش را هم می‌دادند اما امسال به طور جدی وارد شدیم و مدارسی که اطلاعات وارد نکردند اجازه افزایش شهریه ندارند و باید مطابق سال گذشته  شهریه دریافت کنند. با توجه به اتصال سامانه مشارکت‌ها و سامانه سناد مدرسه‌ای که اطلاعات مشخص نکرده باشد،  قطعا در سامانه سناد هم اجازه ثبت نام ندارد به همین دلیل تا پایان خردادماه به این مدارس فرصت می‌دهیم تا اطلاعات شهریه را وارد کنند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی درباره تعیین نرخ شهریه سایر استان ها گفت: نرخ شهریه مدارس سایر استان‌ها به تدریج اعلام می‌شود و حداکثر تا ۱۵ خردادماه شهریه تمام مدارس را اعلام  می کنیم.

بانک مرکزی تورم مدرسه سال تحصیلی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر