کد خبر: 765252 A

بطحایی تاکید کرد:

وزیر آموزش و پرورش درباره رسیدگی به شکایات مردمی در مدارس غیر دولتی گفت: موسسان و مدیران مدارس غیردولتی با شرایط فعلی مردم همراهی کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیین رونمایی از سامانه ثبت شکایات مردمی و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با حضور سید محمد بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش، میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات، مجتبی زینی‌وند رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی صبح امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت در سالن کنفرانس شهید حججی سازمان برگزار خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در ابتدای این برنامه عنوان کرد: مسئولان در آموزش و پرورش با مردمی که با مشکلات زیادی مواجه هستند همیاری و همکاری داشته باشند و آنها را درک کنند. گرچه مدارس غیردولتی در به دوش کشیدن سهمی از آموزش این کشور کمک کننده بوده‌اند.

وی ادامه داد: امروز دو سامانه مهمی که می‌تواند پاسخگویی سریع و مطمئن برای خانواده‌ها باشد، افتتاح شد. خانواده‌ها از طریق این سامانه‌ها می‌توانند شکایت خود را به آموزش و پرورش برسانند. سایت shekayat.ir سایتی است که والدین می‌توانند شکایت‌های خود را قید کنند تا ظرف ده روز به آن رسیدگی شود.

بطحایی درباره سامانه تلفنی شکایات مردمی  گفت: سامانه ۴۳۱۷ سامانه‌ای است تا خانواده ها شکایات و انتقادات را از طریق تلفن به ما اعلام کنند. تاکید دارم پاسخ به والدین و شکایت کنندگان دقیقا داده شود و نتیجه به اطلاع خانواده‌ها برسد.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: باید شهریه‌ای که برای مدارس غیر دولتی تعیین شده از طریق پرتال  سازمان ثبت شده باشد تا والدین با علم بر موضوع برای ثبت نام اقدام کنند. همچنین در همه مدارس غیردولتی باید پوسترهایی که حاوی شهریه مدارس غیر دولتی است نصب شود تا خانواده‌ها از اطلاعاتی که در این پوسترها مبنی بر شهریه قید شده استفاده کنند.

بطحایی در پایان اظهار داشت: موسسان و مدیران مدارس غیردولتی با شرایط فعلی مردم همراهی کنند و باید از اخذ وجوه اقتصادی جلو گیری به عمل بیاید. اصلا قابل پذیرش نیست مدرسه ای حتی با دلایل موجه هزینه اضافی از والدین دریافت کنند. یکی از موضوعاتی که توسط تیم‌هایی که بدون اطلاع به مدارس سر می‌زنند رسیدگی به همین موضوع است تا شهریه اضافه اخذ نشود. مردم نباید ناراضی باشند و احساس کنند حقی از آنها دریغ شده است.

آموزش و پرورش مدرسه والدین وزیر آموزش و پرورش سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر