کد خبر: 764848 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران گفت: باید به سمتی برویم که هزینه های حوزه غیر عمرانی را کاهش دهیم و به سمت افزایش بودجه بخش عمرانی برویم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا صدراعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران در جلسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص گزارش ارایه شده از عملکرد مالی شهرداری تهران در اسفند سال گذشته گفت: در سال ۹۷ علیرغم تغییر سه شهردار که البته ناخواسته هم بود اما عملکرد شهرداری تهران با توجه به گزارش ارایه شده قابل قبول است.اینکه در این شرایط با سیاست‌های اتخاذ شده جلوی شهر فروشی گرفته شده است و شهرداری تهران توانسته ۹۲.۵ درصد منابع پیش‌بینی شده را به دست آورد جای خوشحالی دارد.

صدراعظم نوری در ادامه بیان کرد : شهرداری تهران ۱۰۵ درصد تحقق منابع نقدی داشته است و این در حالی است که در حوزه غیرنقدی تنها ۴۷ درصد منابع محقق شده است.

وی  همچنین تصریح کرد: این سیاستی که شورا در پایان سال گذشته در پیش گرفت و با تخفیف های مد نظر شهرداری مخالفت کرد باعث شد سیستم شهرداری کمی فعال تر عمل کند. وقتی در کشور اجازه فروش نفت نداریم به سمت سایر بخش ها و صادرات سایر کالاها می‌رویم که در شهرداری تهران هم همین اتفاق رخ داده است یعنی وقتی نتوانستند تخفیف های مدنظرشان را بگیرند به سراغ منابع دیگر رفتند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: ما باید به سمتی برویم که هزینه های حوزه غیر عمرانی را کاهش دهیم و به سمت افزایش بودجه بخش عمرانی برویم.دو نکته در گزارش حسابرسی شهرداری تهران وجود داشت اولا کاهش استقراض و دیگری وصول ۴.۴ هزار میلیارد تومان از مطالباتش که هر دو جای تقدیر و تشکر دارد.

زهرا نژاد بهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران در صد و چهل و دومین جلسه شورای شهر تهران در خصوص گزارش عملکرد مالی شهرداری تهران خطاب به رسولی گفت: من دو سوال از شما دارم. اول اینکه در بخش هزینه‌ای گفتید ۷۳ درصد مصارف بودجه‌ای شهرداری در این بخش بوده است و این نشان می‌دهد که در کارهای سرمایه‌ایی به خوبی وارد نشدیم.

نژادبهرام در ادامه گفت: این یعنی نتوانستیم برای بهتر شدن امورات شهر و انجام فعالیت‌های زیربنایی در شهر گام خوبی برداریم.در حالی که ما در حوزه غیرنقد هم عملکرد خوبی نداشته‌ایم و تنها ۴۷ درصد منابع تحقق یافته است و باید به این سمت برویم که نقاط ضعف را پیدا کنیم.

بهاره آروین دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران هم در  ادامه بیان کرد: وقتی ما یک ‌باره افزایش برخی هزینه‌ها را در اسفند‌ماه شاهدیم این به معنای هزینه کرد در همان ماه نیست. ما می‌دانیم که بسیاری از اسناد مالی در اسفندماه ثبت می‌شود و همین امر باعث می‌شود در آن ماه افزایش هزینه کرد داشته باشیم در حالی که در اصل افزایش ثبت اسناد هزینه را شاهدیم.

آروین خطاب به رسولی گفت: از شما می‌خواهیم دفعه بعد گزارش را با این ریزه کاری‌ها آماده و ارائه کنید.

بودجه زهرا شورای شهر تهران شهرداری جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر