کد خبر: 764297 A

سرهنگ رحمانی:

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: ۳۲ درصد تصادفات فروردین امسال در درون شهرها با عابر پیاده بوده است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی گفت: برابر آمارها حدود ۵ درصد تصادفات فروردین ماه در درون شهرها از شکل واژگونی بوده است. همچنین ۱۰ درصد تصادفات نیز در این مدت در معابر فرعی، ۵ درصد در میادین و ۲ درصد کوچه‌ها اتفاق افتاده است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه ۴۸ درصد تصادفات درون شهری در فروردین ماه امسال در معابر اصلی رخ داده است گفت: در عین حال در این مدت ۱۶ درصد تصادفات در بزرگراهها، ۱۳ درصد در بلوارها و ۵ درصد در تقاطع ها رخ داده است.

وی در خصوص مهمترین ساعت رخداد حوادث رانندگی در درونشهری طی فروردین ماه امسال گفت: برابر آمارها بیشترین تصادفات بین ساعت ۱۶ تا ۲۰ و پس از آن ساعت ۱۲ تا ۱۶ رخ داده است به طوری که این دو ساعت بیش از ۵۰ درصد تصادفات درون شهری را به خود اختصاص دادند.

رحمانی افزود: همچنین ساعت ۲۰ تا ۲۴ و پس از آن ساعت ۸ تا ۱۲ در رتبه های بعدی بیشترین رخداد حوادث رانندگی در درون شهرها طی فروردین ماه بوده است.

به گفته وی ساعت ۴ تا ۸ صبح کمترین حادثه رانندگی را در درون شهرها به خود اختصاص داد و پس از آن ساعت ۱ تا ۴ بامداد در پایین ترین رتبه رخداد حوادث درونشهری بوده است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر