کد خبر: 764163 A

انجمن ریاضی‌دانان جوان به عنوان نماینده دانشگاه واترلو کانادا، هجدهمین دوره مسابقات بین‌المللی دانشگاه واترلو کانادا را با عنوان گاوس (Gauss) برای دانش آموزان پایه پنجم تا هشتم برگزار کرد.

به گزارش ایلنا، این آزمون که جمعه ۲۷ اردیبهشت در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد، همزمان رقابت دانش آموزان در ۸۰ کشور جهان را به همراه داشت .

مرکز آموزش علوم ریاضی و رایانه دانشگاه دولتی واترلو در شهر واترلو ایالت آنتاریو، هرساله آزمون‌های ریاضی را در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانش آموزان با هدف شناسایی برترین استعدادها و علاقمند کردن آنها به ریاضی برگزار می‌کند.

در آزمون گاوس؛ خلاقیت، هوش و ریاضی دانش آموزان سنجیده می‌شود. این آزمون ۲۵ سوال در سه قسمت دارد که به ترتیب از سوالات ساده شروع می‌شوند و کم کم سخت شده و در قسمت سوم سوال‌هایی مطرح می‌شوند که دانش آموزان باید خیلی کار کرده باشند تا بتوانند به آنها پاسخ دهند.

به گفته دبیر انجمن ریاضی دانان جوان ، نتایج این مسابقه ظرف کمتر از یک ماه از سوی دانشگاه واترلوی کانادا مشخص خواهد شد و دانشگاه واترلو کانادا به دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این آزمون، گواهی حضور و به دانش‌آموزان برتر دیپلم افتخار می‌دهد.

داود مولوی خاطرنشان کرد: انجمن ریاضی دانان جوان در کنار فعالیت‌های خود در برگزاری آزمون‌ها و مسابقات بین المللی با تلاش و پیگیری فراوان به کشف و پرورش استعدادهای برگزیده می‌پردازد و با ارایه طیف گسترده‌ای از خدمات، مسیر رشد و شکوفایی را برای همه علاقمندان به ریاضی در هر سطح و مقطعی که به انجمن بپیوندند، فراهم می‌سازد.

علاقه‌مندان برای عضویت در انجمن ریاضی دانان جوان ،شرکت در مسابقات و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.student.ir مراجعه کنند و یا با تلفن روابط عمومی انجمن ریاضی دانان جوان به شماره ۴۳۰۶۱-۰۲۱تماس بگیرند.

دانش آموزان دیپلم رشد کانادا جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر