کد خبر: 763198 A

رئیس پلیس امنیت پایتخت، از کشف ۶۰ کیلوگرم مواد روانگردان (شیشه) که داخل یک دستگاه خودروی وانت جاسازی شده بود خبر داد و به تشریح جزییات این خبر پرداخت.

به گزارش ایلنا، سردار علی ذوالقدری با اعلام این خبر گفت: با دریافت خبری در خصوص تهیه و توزیع مشروبات الکلی از سوی فردی به نام "بهنام"، با یکدستگاه خودروی وانت در محدوده های غرب تهران و تحت پوشش تعمیرکار و نصاب درب و پنجره، موضوع در دستور کار ماموارن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی عنوان داشت: پس از تشکیل پرونده و هماهنگی از سوی مرجع قضایی، تحقیقات پیرامون شناسایی این متهم آغاز شد اما در طول تحقیقات انجام شده مشخص شد که این متهم علاوه بر توزیع مشروبات الکلی در امر تهیه و توزیع مواد مخدر روانگردان از جمله شیشه، نیز فعالیت دارد که این امر سرنخ های جدیدی را در اختیار ماموران پلیس امنیت عمومی پایتخت قرار داد.

وی افزود: با انجام تحقیقات محسوس و نامحسوس در نهایت ماموران پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی پایتخت، مخفیگاه متهم را در محدوده بزرگراه ستاری شناسایی کرده و با هماهنگی های انجام شده این متهم را در مخفیگاهش دستگیر و خودروی وی را که در پارکینگ متوقف شده بود نیز توقیف کردند.

سردار ذوالقدری تصریح کرد: در بررسی ها و تحقیقات انجام شده از اهالی مجمتع محل اختفای متهم، مشخص شد که یکی از انباری های این ساختمان محل انبار کردن مشروبات الکلی و مواد مخدر است که بنابر هماهنگی از سوی مرجع قضایی این انباری مورد بازرسی قرار گرفت که طی آن ۷۰ بطری مشروب الکلی کشف و در بازرسی از خودروی متهم نیز ۶۰ بسته یک کیلوگرمی حاوی مواد رونگردان صنعتی (شیشه) کشف شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در ادامه گفت: مواد مخدر مکشوفه به پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت منتقل شد که پس از تایید از سوی این پلیس و نظریه کارشناسی از سوی این پلیس مشخص شد که مواد روانگردان مذکور از شرق کشور وارد شده تا در اختیار توزیع کنندگان خرده فروش مواد مخدر قرار گیرد.

وی افزود: متهم به پلیس امنیت عمومی پایتخت منتقل و تحت بازجویی های انجام شده به جرم خود اعتراف و در بررسی سوابق وی مشخص شد حدود ۱۰ دستگاه خودروی لوکس خارجی به نام وی شماره گذاری شده است که در تحقیقات تکمیلی تراکنش های بانکی با مبالغ بالای ارزی به دست آمد که حکایت از آن دارد که متهم با باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی و خرید و فروش خودروهای لوکس مدل بالا در ارتباط بوده و در ازای خرید و فروش مواد مخدر و روانگردان اقدام به خرید و فروش خودروهای لوکس مدل بالا می کرده است.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت، در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به جرایم متعدد متهم و همچنین احتمال ارتباط وی با باندهای مذکور، در حال حاضر متهم با هماهنگی از سوی مرجع قضایی برای تحقیقات پیرامون جرایم احتمالی دیگر وی، در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ قرار دارد.

سردار علی ذوالقدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر