کد خبر: 763073 A

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رفع مشکلات آموزش و پرورش در اولویت قرار گرفت و اخیراً هم در بررسی مالیات بر ارزش افزوده رقم قابل توجه از عایدی ارزش افزوده به بازسازی و نوسازی مدارس اختصاص یافت

به گزارش ایلنا، صبح امروز مراسم برنامه «احیا مدارس ماندگار» با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزیر آموزش و پرورش در مدرسه ماندگار شهید مدرس برگزار شد.

سیدناصر موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مراسم احیای مدارس ماندگار در شهرری گفت: مراکز آموزشی یکی از با ارزش ترین مکان‌های فرهنگی در کشور هستند و حفظ این مکان‌ها برای ما ارزشمند است.

وی ادامه داد: استان تهران علی رغم تصویر دیگران که استانی توسعه یافته باید باشد، تنها پوسته اش توسعه یافته به نظر می‌رسد و در بطن مشکلاتی را دارد که حتی در برخی از آن مشکلات در مناطق مرزی هم وجود ندارد.

وی ادامه داد: هر سال ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می‌شود. امکانات متناسب با این افزایش جمعیت نیست و جمعیت زیادی در حاشیه شهر مستقر می‌شود و به خاطر اینکه حاشیه شهر خدمات رسانی سخت می‌شود، این مشکلات ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با ضرورت توجه ویژه به شهرستان‌های تهران بیان کرد: در مجلس دهم رفع مشکلات آموزش و پرورش در اولویت قرار گرفت و اخیراً هم در بررسی مالیات بر ارزش افزوده رقم قابل توجه از عایدی ارزش افزوده به بازسازی و نوسازی مدارس اختصاص یافت. رقم آن قابل توجه بوده است و اگر در صحن تصویب شود، برای آموزش و پرورش کمک کننده خواهد بود.

آموزش و پرورش افزایش جمعیت کمیسیون اقتصادی مالیات بر ارزش افزوده مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر