کد خبر: 762818 A

در نشست اداره کل امور انتظامی و توسعه نظم عمومی تصویب شد؛

در نشست اداره کل امور انتظامی و توسعه نظم عمومی وزارت کشور ، موضوع دسترسی اورژانس به آدرس و مختصات جغرافیایی افراد تماس گیرنده، بررسی و تصویب شد.

به گزارش ایلنا به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ به منظور بررسی درخواست رئیس اورژانس کشور، نشستی پیرامون دسترسی به آدرس و مختصات جغرافیایی شماره تلفن (ثابت / همراه) افراد تماس گیرنده با مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ متقاضی خدمات پیش بیمارستانی، جهت بهره برداری در سامانه عملیاتی اورژانس با هدف تسهیل در حضور سریع عوامل اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم، در اداره کل امور انتظامی و توسعه نظم عمومی وزارت کشور، برگزار شد.

در این نشست، نمایندگانی از سازمان اورژانس، وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و سایر نهادهای امنیتی، نظامی و انتظامی، حضور یافتند و هر یک از اعضا به ارائه دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص چگونگی اجرایی شدن موضوع پرداخته و مشکلات زیرساختی در این خصوص را بررسی کردند.

در پایان، اعضای حاضر در این نشست، موافقت خود را با دسترسی به موقعیت مکانی بیمار (امداد خواه) اعلام کردند و مقرر شد سازمان اورژانس کشور و وزارت ارتباطات، چگونگی اجرای آن را از لحاظ فنی در قالب یک پروتکل همکاری فراهم کنند تا دسترسی ها صرفاً محدود به فرد تماس گیرنده باشد.

اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر