کد خبر: 762539 A

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد:

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشگاه امام صادق (ع) بر مقوله مهارت‌افزایی دانشجویان تاکید کرد و توانمندسازی دانشجویان برای ورود به جامعه و کسب اشتغال مناسب را دغدغه‌ای قابل تأمل دانست.

به گزارش ایلنا، مجتبی شریعتی نیاسر با حضور در دانشگاه امام صادق (ع)، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز آموزشی در نشست‌هایی جداگانه با رئیس، اعضای هیئت امنا، رؤسای دانشکده‌ها و مدیران آموزشی این دانشگاه به گفت‌وگو پرداخت.

وی با اشاره به برخی شاخصه‌های مطلوب در دانشگاه امام صادق (ع) از جمله سرانه دانشجویی، فضای محیطی مناسب، شیوه تعامل استاد و دانشجو و نسبت دانشجو به هیأت علمی، حرکت بر مدار مأموریت تعریف شده برای این دانشگاه را در کنار حاکم شدن نگاه بین رشته‌ای قدر دانست و اظهار امیدواری کرد این مرکز آموزشی در تداوم مسیر طی شده بتواند به الگویی مطرح در جهان اسلام بدل شود.

معاون آموزشی وزارت علوم، با اشاره به لزوم تقویت دیپلماسی علمی در نظام آموزش عالی پیشنهاد کرد دانشگاه امام صادق (ع) در این مسیر به شیوه‌ای هدفمند گام بردارد و بتواند نقشی مؤثر به‌ویژه در میان دانشگاه‌های جهان اسلام ایفا کند.

رؤسای دانشکده‌ها و مدیران بخش‌های مختلف دانشگاه امام صادق (ع) نیز در این نشست‌ها به بیان نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و افزون بر برشمردن ویژگی‌ها و توانمندی‌های دانشگاه، مواردی همچون پرهیز از رشد کمی و تمرکز بر توسعه کیفی، تقویت نگاه بین رشته‌ای، تاکید بر فراگیری زبان خارجی برای دانشجویان و ترغیب به نظریه‌پردازی را از صفات متمایزکننده این دانشگاه دانستند.

در این بازدید محمدرضا آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی و فرزانه شمیرانی مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، مجتبی شریعتی نیاسر را همراهی می‌کردند.

اشتغال جامعه علوم تحقیقات و فناوری وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر